UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Аграрії Хмельниччини активно сіють ярі культури

Усі наміщені площі планують засіяти до початку квітня

Аграрії Хмельниччини активно сіють ярі к…

З настанням сприятливих погодно-кліматичних умов та оптимальних строків агроформування всіх форм власності області приступили до сівби ранніх ярих зернових культур, передає Depo.Хмельницький за інформацією департаменту АПК ОДА.

Згідно очікуваної структури посівних площ названі культури займуть 108,8 тис. га (9%) посівів, з них найбільшу кількість – 83,7 тис. га відведено під ярий ячмінь.

Ранні зернові культури вже посіяні на площі 55 тис. га – це 51% до наміченого. Зокрема: ярий ячмінь посіяно на площі 44,3 тис.га (53%), яра пшениця – 6,1 тис. га (79%), овес – 2,3 тис. га (52%), горох – 2,3 тис. га (32%).

Крім цього, на площі близько 5 тис. га висіяні багаторічні трави.

"Незважаючи на складну ситуацію в країні, господарства Хмельниччини планують до 1 квітня завершити сівбу ранніх зернових культур у повному обсязі та приступити до посіву пізніх культур, таких як соняшник, соя, кукурудза на зерно, цукрові буряки, які займуть 575 тис.га – це 48% у структурі посівних площ. Всього ярих культур урожаю 2020 року планується до висівання на площі понад 820 тис. га", – каже директор департаменту Олег Омелянюк.

За його словами, погодні умови зимових місяців на Хмельниччині зумовили значний недобір вологи порівняно з середньо багаторічними даними, тому стратегію проведення всього комплексу весняно – польових робіт у цьому році диктує лімітуючий фактор – волога. Ситуація, що складається на сьогодні із вологозабезпеченням майбутнього врожаю вимагає максимально відповідного реагування з боку аграріїв з метою недопущення непродуктивних втрат вологи, яка у верхніх шарах ґрунту є ще цілком достатньою.

Крім того, вкрай незадовільною є фітопатологічна ситуація. Практично вся група зимуючих бур’янів переросла, спостерігається активне ураження озимих культур септоріозом, борошнистою росою, гельмінтоспоріозом, кореневими гнилями, очікується ранній вихід шкідників з місць перезимівлі. 

Нагадаємо, на Хмельниччині лише 24 агропідприємства займаються органічним виробництвом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme