ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

"Рідкий пластилін" винайшли в Китаї

За допомогою нанотехнологій рідини тепер можна і розрізати
Depo.
26 лютого 2016 17:21
ФОТО: depo.ua
"Рідкий пластилін" винайшли в Китаї
"Рідкий пластилін" винайшли в Китаї

Дослідники з Шанхайського університету розробили рідкий матеріал, який можна розрізати і надавати йому різноманітну форму, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на znaj.

Рідину покрили шаром гідрофобного матеріалу. Товщина його становить лише 20 нанометрів.

Створений матеріал складається зі спеціальних силіконових часток. Він є одношаровим, тобто складається всього з однієї молекули в товщину. Через таку структури матеріал залишається прозорим.

Дослідники називали його "рідким пластиліном". Якщо переміщати матеріал за допомогою гідрофобного інструменту, то він зберігає свою форму. І за своїми властивостями залишається рідиною. Коли ж дві краплі наблизити одну до одної, то вони легко зливаються.

Такі опуклі краплі можуть використовувати для виробництва рідких збільшувальних лінз. Дослідники виявили ще одну особливість матеріалу - уповільнення хімічної реакції. Коли в нього додають хімічні речовини, то вони розчиняються повільніше, ніж у звичайній рідини.

Таким чином, краплі рідкого пластиліну можуть використовуватися хіміками як мініатюрні "пробірки". Прозорість матеріалу дозволить спостерігати за подіями хімічними процесами.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький