ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Люди завбільшки з кулак" живуть в Африці

Зріст цих людей менше 135 сантиметрів
Depo.
15 березня 2016 20:01
ФОТО: depo.ua
"Люди завбільшки з кулак" живуть в Африці
"Люди завбільшки з кулак" живуть в Африці

Назва "пігмеї" перекладається буквально як "люди завбільшки з кулак", повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на newsyou.info.

"Люди завбільшки з кулак" живуть в Африці - фото 1

Рекордсменами серед "лісових ліліпутів" вважаються мбуті, їх зріст зазвичай не перевищує 135 см.
Звичайний слов'янин відчує себе  серед них велетнем.

Живуть вони цікаво та зовсім не так, як ми звикли.

"Люди завбільшки з кулак" живуть в Африці - фото 2

Загальна чисельність цієї етнічної групи досягає близько 100 тисяч осіб. Всі мбуті живуть в гармонії з природою, займаються полюванням та збиранням, але беруть від лісу рівно стільки, скільки потрібно їм для виживання. Основа їх світогляду — ощадливе ставлення до ресурсів.

"Люди завбільшки з кулак" живуть в Африці - фото 3

У мбуті немає соціальної ієрархії, вони живуть великими групами, що складаються мінімум з 7 родин. У групі немає лідера, кожен має свої обов'язки в залежності від статі і віку. У полюванні беруть участь усі члени племені: чоловіки розставляють пастки, жінки і підлітки заганяють звіра, діти і старші залишаються в таборі, щоб запалити священний вогонь.

"Люди завбільшки з кулак" живуть в Африці - фото 4

Мбуті постійно міняють місця дислокації. Житло простеньке, будують його дуже швидко, використовуючи для цього пагони дерев і листя.

"Люди завбільшки з кулак" живуть в Африці - фото 5

Одяг вони традиційно виготовляли з кори дерев, розминаючи її слононячим бивнем. У жителів племені особливою популярністю користувалися настегнові пов'язки. Сучасні мбуті не відмовляються і від звичайного одягу, яку обмінюють на дичину у жителів довколишніх поселень.

"Люди завбільшки з кулак" живуть в Африці - фото 6

Мбуті вважають себе невід'ємною частиною лісу, болісно реагують на знищення дерев і браконьєрство. Всі їхні амулети і обереги зроблені з природних матеріалів. При народженні немовля купають в лісовій воді, особливі магічні ритуали з використанням амулетів, сплетених з ліан і кори дерев, проводять чоловіки, вирушаючи на полювання.

"Люди завбільшки з кулак" живуть в Африці - фото 7

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький