ТОП-5 каньонів України, від яких захоплює дух

Вони нітрохи не поступаються знаменитим американським, хіба що глибиною

ТОП-5 каньонів України, від яких захоплю…

Каньони - це глибокі вузькі долини розмиті водою або створені штучно, повідомляє Depo.Хмельницький із посиланням на "Lyonl".

У категорії каньйонів, Україні є чим похвалитися. Пропонуємо п'ятірку воістину найкрасивіших природних каньйонів нашої країни.

1. Дністровський каньйон. Один з найбільших в Європі, і природно, найбільший в Україні. Його довжина досягає 250 км Створений річкою Дністер, каньйон знаходиться на кордоні одразу 4 областей – Хмельницької, Чернівецької, Тернопільської та Івано-Франківської.
Каньйон утворився завдяки специфічній структурі землі, а також природних процесів, пов'язаних з вітровою та водною ерозією. Насправді Дністер оточений численними витіюватими і красивими каньйонами. Однак самим захоплюючим по праву вважається – Дністровський. Недарма в 2008 році цей каньйон був оголошений одним з 7 чудес України.
2. Букській каньйон. Розташований недалеко від с. Буки Черкаської області, на річці Гірський Тікич. Вона ж і пробила собі ущелині в довжину більше 2.5 км, оточивши себе каньйонами. У той же час, самий видовищний Гранд-Каньйон становить довжину - до 1 км. Він починається від водоспаду Вир.
Скелястий берег має виступи сірого граніту, утворився понад 2 млрд. років тому. Саме в цьому місці, колись була побудована перша українська гидроэлетростанция. Зараз від неї залишилися руїни.
3. Південнобузькі каньйони. Одне з кращих місць для сплаву в країні розташувалося в Миколаївській області, біля околиці Первомайська. Багатьох приваблює можливість сплавлятись по ущелинах. Круті береги були створені завдяки лівих притоках вод річки Мертвовод, Башкалы і Корабельна.
У цій місцевості також безліч скель. Тому багато скелелази-новичкы роблять тут свої перші кроки. Однак є і місця для професійних спортсменів, у яких вони можуть відточувати свою майстерність.
Найвідоміший з Южнобукских каньйонов - Актовський і Арбузовский. Порода цих скель утворилася понад 4 млрд. років тому. У самих каньйонах можна зустріти вужів, ящірок і багато інших ссавців. Можна зустріти і оленів. Актовський каньйон ще називають - Пуп землі і приписують йому велику енергетичну силу.
4. Смотричский каньйон. Каньйон р. Смотрич розташувався в Хмельницькій області. Найвизначніша його частина відгороджує відому історичну фортецю Кам'янець-Подольська.Від інших, цей каньйон відрізняється характерною вапнякової поверхнею. Глибина каньйону до 50 метрів, а довжина ущелини -9 км. Тут також можна побачити постійні і сезонні водоспади. Унікальна місцевість також рідкісними рослинами і тваринами.
5. Тетерівський каньйон. На сьогоднішній день Тетерівський каньйон затоплене водосховищем. Це сталося через ущелини, яку пробило водою річки Тетерів. Каньйон знаходиться під Житомиром. Незатопленная частину скель разом з водою виглядає дуже мальовничо і користуються популярністю у скелелазів.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme