Рік ув'язнення путінського ворога №1

Сьогодні виповнюється рік ув'язнення Надії Савченко, яка стала символом боротьби України проти агресії Путіна

Рік ув'язнення путінського ворога №1…

Рівно рік тому доброволець батальйону "Айдар" і водночас чинний офіцер Збройних сил України, пілот-штурман вертольота "Мі-24" Надія Савченко намагаючись забрати поранених із поля бою біля селища Металіст на Луганщині, потрапила в полон терористів.

Так почалася історія з політичним ув'язненням української військової, яку в Росії звинувачують у вбивстві російських журналістів.


Українська льотчиця Надія Савченко під час навчання в Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, в середу, 18 червня 2008 р. Фото УНІАН

Фото УНІАН

Після того, як 19 червня минулого року на сервісі YouTube з'явився відеозапис допиту Савченко і вся Україна захоплено повторювала ім'я мужньої льотчиці, кілька тижнів ніхто не знав що з нею, поки 8 липня не стало відомо, що Надія Савченко перебуває під вартою в Росії у слідчому ізоляторі міста Воронеж.

 

Російська влада висунула Савченко підозру у причетності до загибелі на сході України двох журналістів Всеросійської держтелерадіокомпанії — Ігоря Корнелюка і Антона Волошина. 24 вересня Надію Савченко етапували з воронезького СІЗО до Москви.

Тимчасом 26 жовтня відбулися парламентські вибори в Україні, в результаті яких Савченко як перший номер у списку партії "Батьківщина" стала народним депутатом України. Що ніяк не вплинуло на її звільнення із російської тюрми.

Лідер партії ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко під час зустрічі з матір'ю Надії Савченко, Марією, у Києві, у вівторок, 4 листопада 2014 р. Фото УНІАН

Народні депутати оплесками привітали з днем народження народного депутата Надію Савченко, яка перебуває під арештом в Росії, під час засідання Верховної Ради України, в Києві, 12 травня 2015 р. Фото УНІАН

Кількаразове перенесення суду і подовження терміну перебування під вартою, вкупі із абсурдністю і бездоказовістю самих звинувачень, змусили Савченко наприкінці 2014 року оголосити про безстрокове голодування. 

26 січня 2014 року Надія стала членом української делегації в ПАРЄ. Лист-прохання звільнити Савченко надіслала президент ПАРЄ Анн Брассер до свого колеги спікера Держдуми РФ Сергія Наришкіна.

В Україні Надію Савченко визнано політичним в'язнем, наразі триває процес міжнародного визнання за українською льотчицею статусу політв'язня.


Мати Надії Савченко Марія під час акції на підтримку української льотчиці



Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme