На Хмельниччині судовий процес щодо екс-очільника району затягується

Захист Андрія Шутяка наполіг на виклику свідків – так і завершилося сьогодні 3-годинне засідання

На Хмельниччині судовий процес щодо екс-…

Ярмолинецький районний суд вирішив продовжити розгляд справи 2 лютого, повідомляє Depo.Хмельницький.

Військова прокуратура звинувачує Андрія Шутяка у сумісництві двох посад – адже будучи військовослужбовцем Хмельницького батальйону спецпризначення він також був т.в.о. голови Ярмолинецької райдержадміністрації і одночасно отримував дві зарплати.

Захист поставив під сумнів ряд документів, які прокурори надали судді: від власне заяви самого Андрія про призначення в РДА, до розпорядження Президента про його призначення.

"Коли вийшло розпорядження Президента, я мусив його як громадянин України виконувати, тому що розпорядження Президента, Верховного головнокомандувача ЗСУ є обов'язковим до виконання," – пояснює ситуацію Шутяк.

Впродовж трьох годин суд розглядав справу під пильним прицілом громадськості. До зали засідань набилися як активісти, що обурювалися зухвалістю колишнього очільника району, так і ті, хто його підтримує. З-поміж прихильників звинувачуваного майора у відставці були й спецпризначенці.

Екс-очільник Ярмолинецької РДА особистої провини не бачить, хоча горезвісних 17 тисяч гривень готовий повернути. Саме у таку суму визначили військові прокурори його корупційні дії.

Зрештою захист попросив суддю - Оксану Шевчик, заслухати хоча б пару свідків для роз'яснення ситуації. Пропонують запросити представників кадрових служб як військової частини, так і облдержадміністрації. Бо, переконані, що власне там десь і криється правова колізія. Склалася ситуація, коли одночасно діяли два Президентські акти: загальної (про мобілізацію) та прямої (призначення) дії.

Взагалі адвокат вважає Шутяка чи не потерпілою стороною. До слова, його тиск і маніпулювання термінами та сумніви щодо всіх докуменів долучених до справи, місцями перевершували його самого. Приміром, він зажадав оригіналу Указу Президента про призначення Шутяка на посаду та доказів, що документи в АПУ звинуваченого взагалі хтось подавав.

Прокуратура ж вважає, що екс-посадовець винний і перенесення засідання суду на 2 лютого є лише затягуванням справи. Бо свідки, яких мають вислухати, на думку звинувачення, не мають ніякого відношення до суті справи. Адже Шутяку інкримінують адміністративно-корупційне порушення.

Військовий прокурор Віктор Петреченко переконаний: "Будучи військовослужбовцем, він виконував обов'язки на державній посаді. А мав бути відрядженим Міністром оборони на виконання обов'язків на цій посаді яку йому визначено. Цього порядку дотримано не було і в зв'язку з цим, як ми бачимо в ході судового розслідування, а нами були дослідженні документи, які ми вважаємо є достатніми для прийняття справедливого рішення і достатніми для прийняття рішення по сутті. Визнання майора Шутяка винним у вчинені адмінпорушення."

Судове засідання викликало шквал емоцій. Однак цього разу гнів стосувався громадських активістів. Жителі селища звинувачували їх у безвідповідальності, нечесності і в замовленому характерів нападків на Шутяка.

До слова, останній зараз є депутатом облради, а до того був депутатом Ярмолинецької райради.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme