Хмельницькі перевізники готові їхати автобусами під Верховну Раду

В області розгоряється тристоронній конфлікт: пільговики, перевізники, місцева влада

Хмельницькі перевізники готові їхати авт…

Чиновники з облдержадміністрації вже неодноразово намагаються вгамувати пристсрасті навколо проблеми пільгових перевезень, повідомляє Depo.Хмельницький

Ось і цього разу намагалися в тристоронньому порядку знайти вихід із незручної ситуації, в яку поставили місцеві бюджети децентралізація. З цього року пільгові перевезення всіх категорій населення мають фінансуватися з казни тергромад.

На територіях не готові взяти таку ношу, бо далеко не всі з них є самодостатніми і здавна жили як не на дотаціях, то на субвенціях.

"Минулого року на пільгові перевезення передбачалось 46,9 млн.грн," - каже перший заступник голови облдержадміністрації Василь Процюк. І далі, чи то виправдовуючись, чи то доводячи ситуацію до абсурду додає: "субвенції з держбюджету на компенсацію за пільгові категорії окремих громадян цьогоріч не передбачалося. В області нараховується 469,8 тисяч пільговиків. Виходить чи не кожен другий житель Хмельниччини має право."

Пільговики, і в першу чергу ветерани АТО, яких вже сьогодні майже 13 тисяч, вимагають цілком законно своїх прав. Їх досить часто не те, що не хочуть пускати в автобуси, а ще й досить хамовито це роблять.

“В одній касі продають атовцю пільговий квиток, в іншій — ні. Було таке, що переді мною закривали двері автобуса, - вважає боєць АТО Віталій Зінченко. - Приблизно 30 відсотків пасажирів — з квитками. Інші — це “зайці".

Вторять бійцям певною мірою і перевізники: “Давайте наведемо порядок, щоб нелегали сплачували податки, тоді буде вистачати коштів."- переконаний керівник Хмельницької міської громадської організації “Асоціація пасажирських перевізників “Поділля” Олександр Мішин. 

Перевізники просто в розпачі – вони стали заручниками ситуації. Возити мусять, але власним коштом, бо в окремих громад просто далі обіцянок не йде.

Чиновники просять потерпіти всіх, поки проблема вирішується. Навіть головам РДА поставили завдання хоча б на перший квартал закласти кошти у бюджети. Вирішити ж проблему загалом на рівні області — неможуть і в цьому відверто зізнаються.

Шукають виходи… І так триває вже другий місяць. Нерви здали чи не у всіх.

Змучені перевізники навіть готові автобусами разом з владою і ветеранами їхати під Верховну Раду, аби отримати рішення проблеми одразу від народних обранців.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme