Хмельниччина позбавилася цьогоріч майже 2000 тоталітарних назв

Топонімічні назви та пам'ятні знаки совєтських часів зникають в області

Український інститут національної пам’яті підрахував цьогорічні здобутки щодо декомунізації, повідомляє Depo.Хмельницький.

“2016-й став роком декомунізації в Україні. За період дії Закону Україна зробила більше в подоланні спадщини тоталітарного минулого, ніж за весь час незалежності. Зміни,  які легко побачити на мапі країни чи окремого населеного пункту, незворотні, вони – необхідний елемент нашої інтеграції до демократичної Європи”, — говорить Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

На Хмельниччині цьогоріч 1984 об’єкта топоніміки позбулися тоталітарних назв.

Хмельниччина позбавилася цьогоріч майже 2000 тоталітарних назв - фото 1

В області демонтовано 104 пам’ятника і пам’ятних знаків, з них на честь Леніна –  64. В Україні - 2389 пам’ятників і пам’ятних знаків, з Леніним –  1320.

Крім цього, за рік, що минає, Верховна Рада України перейменувала 25 районів та 987 населених пунктів (з них 32 міста). Парламент переважно спирався на пропозиції місцевих громад щодо нових назв міст та сіл.

“Але декомунізація не завершилася, - пояснює Володимир В’ятрович, - не лише тому, що залишилися в публічному просторі пам’ятники вождям тоталітарного режиму навіть у столиці й де-не-де ще тривають обговорення щодо нових назв. Найважливіше – повинна продовжуватися робота з донесення інформації про злочини комуністичного тоталітарного режиму та боротьбу із ним українців. І цю роботу Український інститут національної пам’яті продовжуватиме наступного року”. 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook