Чого не можна робити з освяченою вербою

Зміст традицій у свято Вербної неділі розкривають священники

Чого не можна робити з освяченою вербою…

У свято Входу Господа в Ієрусалим, що у народі називають Вербною неділею, в багатьох родинах є традиції, які не мають ніякого відношення до свята, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на інтернет видання Православная жизнь.

До прикладу, є звичай після святкової Літургії бити один одного освяченою вербою, при цьому примовляючи: "Не я б’ю, верба б’є. За тиждень Великдень. Живи-не вмирай, червоного яєчка дожидай". Також у християн існує традиція поганяти корів такою вербою, аби надої були більшими. А дехто освячену вербу навіть їсть.

Усе це неправильно і не має ніякого відношення до свята, стверджує священник Андрій Чиженко. Він пояснює, що традиція має давнє коріння. Ще в епоху античності, царя, який переміг у війні, зустрічали з пальмовими гілками у руках. Вони означали перемогу.

Після того як Господь воскресив свого близького друга Лазаря, багато людей побачили в ньому Царя-Мессію. Тому й зібралися перед воротами Ієрусалиму, аби зустріти Спасителя з пальмовими гілками.

Церковнослав’янське слово "ваія" має грецькі коріння. Воно походить від слова "баіон", тобто гілка пальми. А через те, що у нас пальми не ростуть, то в традиції Православних церков їх замінили гілками верби.

Для православних освячена верба – це символ перемоги Христа над дияволом, смертю, гріхом, це символ Воскресіння Христа. Відтак вона має займати почесне міце, до прикладу, у кутку біля ікон.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme