"Індекс здоров'я" цьогоріч найвищий у жителів Миколаївщини та Херсонщини

Сумчани ж пасуть задніх, але не по всіх показниках

"Індекс здоров'я" цьогоріч найвищий у жи…

Індекс здоров'я включає в себе задоволенність меддопомогою, звернення до лікарів та профілактику, витрати на ліки, здорова поведінка та загальний стан, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на дослідження "Індекс здоров’я. Україна".

Проект започаткований Міжнародним фондом "Відродження", Київським міжнародним інститутом соціології та Школою охорони здоров’я Національного університету "Києво-Могилянська академія" для щорічного визначення фактичного рівня задоволеності громадян України медичною допомогою.

Найбільш задоволенні наданням лікарських послуг цьогоріч на Тернопільщині.

В середньому в Україні більше прихильні до дільничних, аніж до медиків в стаціонарі.

Рівень задоволеності роботою дільничних терапевтів найвищий у Тернопільській області - 84%, найнижчий рівень - у Кіровоградській області 47% задоволених.

 

Так само й щодо стаціонарної допомоги, найбільш задоволеними є опитані Тернопільської області - 76%, найменше - жителі Кіровоградської області 29%.

"Задоволеність медичною допомогою - це суб’єктивна оцінка, але вона вкрай цінна для зворотного зв’язку з жителями області при проведенні реформ, а також для поширення успішних практик з реформування галузі між областями," – коментує керівник магістерської програми "Менеджмент в охороні здоров’я" Національного університету "Києво-Могилянська академія" Тетяна Степурко.

Витрати на ліки - ще один фактор оцінки функціонування галузі охорони здоров’я. У середньому, при амбулаторному зверненні лікар призначав пацієнтам 4 лікарські препарати. Компенсацію за них від страхової компанії отримували лише 2% опитаних, від лікарняної каси - 1%, від держави - 2%. Середня вартість придбаних ліків склала 822 гривні (найнижчий показник у Житомирській області - 238 гривень, найвищий у Рівненській - 1001 гривня).

Пацієнтам на стаціонарі призначали у середньому 6 препаратів. Лише 17% тих, кому призначали ліки у стаціонарі, отримали бодай частину препаратів безкоштовно; 83% опитаних мали купувати усі призначені препарати самостійно. Середній розмір сумарних витрат на ліки у випадку госпіталізації становив 2892 гривні.

"Оцінка і досвід громадянина - потенційного чи фактичного споживача медичної допомоги - є ключовими для реформування системи як такої, що фокусується на потребах людей. Дослідження будуть продовжуватися у наступні роки та вимірюватимуть динаміку покращення надання медичних послуг у регіонах і в Україні загалом. Таким чином ми побачимо, як змінюються оцінки людей в кожній окремій області у залежності від того, яким чином в ній впроваджується реформа," – підкреслює директор Програмної ініціативи "Громадське Здоров’я" Міжнародного фонду "Відродження" Вікторія Тимошевська.

Заступник же міністра охорони здоров’я України Оксана Сивак покладає на такі дослідження чимало сподівань: "Особливу цінність дані Індексу матимуть у динаміці - після того, як ми отримаємо результати наступного року. Різниця у показниках по областях покаже нам наслідки управлінських рішень регіональних керівників галузі охорони здоров’я на місцях."

Польовий етап дослідження тривав з 16 травня по 30 червня 2016 року.

Вибірка, розроблена для дослідження, є випадковою та репрезентативною для дорослого населення (18 років та старше) України у цілому та кожної з 24 областей України та міста Києва. У Донецькій та Луганській областях дослідженням охоплені лише території, підконтрольні Уряду України. Опитали принаймні 400 респондентів у кожній області. 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"