Хмельницький

Хмельницька прокуратура повертає державі тисячі гектарів сільгоспугідь

Прокуратура Хмельниччини відстоює в суді повернення державі 1138 га сільгоспземель вартістю понад 25 млн. гривень

28 вересня 2016, 10:23

Хмельницька прокуратура повертає державі тисячі гектарів сільгоспугідь

Черговий факт фіктивного використання земель сільськогосподарського призначення розслідувала прокуратура на Хмельниччині, повідомляє Depo.Хмельницький.

"Встановлено, що на підставі розпоряджень Теофіпольської, Ізяславської та Хмельницької райдержадміністрацій, а також наказів ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області у 2014 році із одним громадянином укладено 39 договорів оренди земельних ділянок загальною площею 1138 га, наданих для ведення фермерського господарства" - йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Хмельниччини.

Так званий "фермер" є засновником та керівником низки суб'єктів господарювання, у користуванні яких знаходяться значні площі сільгоспугідь.
 
Зазначене підтверджує, що дійсний намір громадянина спрямовувався не на створення фермерського господарства, а штучне використання цієї процедури як пільгового порядку одержання земель державної власності в оренду поза передбаченої законодавством процедури земельних торгів.
 
Розмір орендної плати не відповідав справедливому розміру, який міг бути визначений у разі отримання прав на земельні ділянку на конкурентних засадах.
 
"Прокуратура області звернулася у суд з позовними вимогами до Теофіпольської, Ізяславської та Хмельницької райдержадміністрацій, ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області, а також орендаря про визнання незаконними та скасування розпоряджень, наказів і укладених на їх підставі договорів оренди земель, нормативна грошова оцінка яких становить понад 25 млн. грн.
Прокуратура і надалі принципово реагуватиме на факти незаконної передачі на пільгових умовах земель сільськогосподарського призначення", - повідомляють в прокуратурі.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті таФейсбук

Loading...