Як кам'янецькі сапери опановують сучасну техніку

Для саперів і в прифронтовій, і на мирній територіях однаково небезпечно

Як кам'янецькі сапери опановують сучасну…

Жоден воєнний конфлікт останнього століття не обходився без застосування саперів. Облаштування мінних загороджень, розмінування різного типу, утримання коридорів мінної безпеки, інженерна розвідка, виконання завдань зі знищення вибухом визначених об’єктів тощо - це все їхні завдання, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Народну армію".

Сапери неймовірно ризикують і їх недарма вважають представниками військ переднього краю. Їхня місія майже однаково небезпечна як на "нулях" і на цілком мирному терені. Тому особливо важливим для саперів є постійне підтримання професійного вишколу та оволодіння новими зразками обладнання й сучасними техніками інженерно-саперного мистецтва.

Найбільше клопоту сапери мають на лінії зіткнення сторін, але й поза нею - як у "сірій" зоні, так і на давно визволених землях - є певні території, де поняття "мінна небезпека" доволі предметне.

Наприклад, нещодавно під час інженерної розвідки представники Центру розмінування Головного управління оперативного забезпечення ЗС України неподалік від Майорська - уздовж каналу "Сіверський Донець - Донбас", виявили три саморобні вибухові пристрої, закладені під водогоном. Бувалі сапери одразу визначили, що запобігли теракту. А на території дитячого табору поблизу населених пунктів Степне й Березове вони знайшли схованку з більш як двомастами артилерійськими боєприпасами.

І для того щоб виявляти такі неприємні сюрпризи, військові потребують сучасної техніки, адже окупанти користуються новинками щедрого "донора" - РФ, що, крім зразків озброєння своєї військової промисловості, надсилає на Донбас своїх же спеців з інженерної справи.

Нині українські сапери активно вчаться працювати в бойових умовах із новою технікою, яка надходить від наших західних партнерів. Особливу увагу приділяють способам виявлення протипіхотних мін, бо до війни здебільшого мали справу зі снарядами. Та й сучасні снаряди зі старим саперним спорядженням виявити непросто: вони помітно глибше зариваються в землю, а нинішні виробники мін намагаються якомога менше використовувати метал.

Відтак, для військових, так і для їхніх колег із ДСНС надзвичайно актуальним є надходження 2016-го від ЄС і Данської групи з розмінування дуже чутливих металошукачів, здатних навіть на великій глибині розпізнавати боєприпаси невеликих калібрів.

Лідером у наданні допомоги нашим саперам є Канада. Військові інструктори цієї країни торік у Центрі розмінування, що в Кам’янці-Подільському, провели шість курсів зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв. Загальним здобутком такого тренінгу стали майже півтори сотні відповідних спеціалістів. Акцент робили на операторській майстерності, зокрема, у роботі зі зразками сучасної техніки та засобів захисту, які надала Канада й інші західні країни, а також на підготовці власного інструкторського корпусу.

Тепер українські військові легко вправляються на передовій із канадським роботом-сапером TALON, захисними костюмами EOD9 і телескопічними маніпуляторами. Монополію "на загибель" передають роботам.

Спочатку наші сапери під керівництвом інструкторів із Канади шість тижнів вивчали матчастину й методику роботи із цими пристроями, а вже потім узялися за практичне використання знань та обладнання. 

Останнім часом сапери найбільше працюють у царині виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів - штатних боєприпасів, які не вибухнули під час обстрілів. Раніше, коли бойові дії були значно інтенсивнішими, вони виконували завдання із супроводу колон, прокладали проходи в мінних полях.

Нині відбувається процес розведення сторін, конфігурація "сірої" зони змінюється, відкриваючи доступ цивільним до певних територій. Виникає небезпека потрапляння людей у місця зі значною мінною загрозою.

На підконтрольних територіях військові сапери співпрацюють із підрозділами ДСНС, особливо під час відновлення зруйнованих електромереж, водогонів, газопроводів, доріг. І такої спільної роботи у військових більшатиме. Її більшатиме й для їхніх високотехнологічних помічників.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme