Чому у поліції Хмельниччини "не все в шоколаді"

За словами головного поліцейського області, зробити бажане заважає "некомплект"

Чому у поліції Хмельниччини "не все в шо…

Незважаючи на те, що Хмельницька облполіція за показниками роботи посідає 5 місце в державі, проблем їй доводиться вирішувати більш ніж достатньо.

Одною з перших проблем, з якою зіткнулася новостворена поліція на Хмельниччині, за словами начальника ГУ НП в Хмельницькій області, генерал-майора Миколи Семенишина, є не надто цивілізований процес переатестації. "Жорсткі умови атестації призвели до дуже великого, так би мовити, некомплекту в штатах, - каже Семенишин. – Разом з тим, чимала кількість не прийнятих на службу розпочали судові процеси і поновилися".

Як приклад він наводить ситуацію зі слідчими, які мають по 300 кримінальних проваджень, від яких просто "зашиваються".

Крім того, за минулий рік нестача поліцейських зросла майже на 16%. Наразі некомплект складає 594 посад - п'яту частину всього штату. У тому числі, молодший склад - 30%, середній та вищий склад - 21%, державних службовців - 13%, цивільних - 3%.

Поліція в області створювалася однією з перших. Між тим, наступники, які посідають нижчі позиції в загальнодержавному рейтингу, вже пройшли цей процес, причому пройшли легше: навчилися на досвіді подолян і уникали тих "ґуль", яких понабивали на Хмельниччині.

Ще одна проблема: на другому році діяльності поліції забезпеченість формою складає лише 37% до потреби. Не оновлена і атрибутика: стару мали поміняти ще до 1 січня 2017 року, але фінансова скрута не дала. Щоправда, нові посвідчення і жетони мають усі правоохоронці. А, приміром, у 236 дільничних є навіть зимова форма. Оперативні ж підрозділи мають поки обходитися жилетами.

"Суттєво покращилася ситуація восени, - каже Семенишин. - Наприкінці року і провели мотивацію – підняли зарплату кільком підрозділам, як от слідчим і працівникам карного розшуку."

Не додає стабільності в правопорядку і, так званий, закон Савченко. В області за ним встигли звільнитися більше 300 осіб. З них 16 знову встигли скоїти злочини різної ступені важкості, ще 17 чекають судових рішень. І це - лише початок, адже ще майже півтори тисячі ув'язнених мають вийти на волю найближчим часом.

Минулоріч сталася в області й пара вбивств з вогнепальної зброї, чого вже давно не було. Йдеться про вбивства "валютників" у Хмельницькому та Кам'янці. "Є декілька версій цих злочинів, проте вони не пов'язані між собою", – каже Семенишин. І додає: "Взагалі проблеми з незаконними торгівцями валютою є. Плануємо й низку відпрацювань по області якраз щодо незаконного обігу валют."

Також невирішеними лишаються і проблема корупції в органах влади, протиправний гральний бізнес, суттєве збільшення кількості ДТП, рецидивна злочинність. "Не все "в нас шоколаді", - каже очільник облполіції. – Разом з тим, за показниками діяльності ми на 5 місці в державі."

В "плюс" спрацювали зменшення кількості навмисних вбивств, розбоїв, шахрайств, крадіжок. Також торік розкрили всі вчинені зґвалтування, порідшали кримінальні правопорушення в публічних місцях, менше порушували закон підлітки. Вдвічі менше було й надзвичайних подій серед особового складу: порушень дисципліни, закону, перевищення повноважень і застосування зброї.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme