Хмельницький

Малярійний комар змінює запах жертви, щоб знайти її знову

Малярійні комарі, кусаючи жертву, змінюють її запах, щоб забезпечити собі потомство

11 вересня 2016, 18:10

Малярійний комар змінює запах жертви, щоб знайти її знову

До такого висновку прийшли дослідники, коли провели серію експериментів на мишах, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Рercare".

Особливо "привабливим" запах ставав тоді, коли малярійні паразіти дозрівали.

Для закінчення циклу відтворення їм необхідний ще один контакт з малярійним комаром. Ось на цей запах комарі і прилітають. Цей специфічний аромат присутній навіть тоді, коли, як здавалося, у мишей не було ніяких симптомів захворювання.

Швейцарські та американські вчені впродовж 45 днів вивчали запах здорових і інфікованих мишей, і прийшли до висновку, що паразити не повністю змінюють природний запах здорової особи, а виробляють деякі леткі сполуки, особливо привертають малярійних комарів у потрібний момент.

Малярійні паразити мають складний життєвий цикл, що складається з декількох етапів, і один з них - це жити і розвиватися в тілі людини або тварини, то виявлення зараженого індивіда на ранніх стадіях допоможе швидше вилікуватися від цього захворювання.

Це особливо актуально для тих країн, де є малярійні комарі, тому що заражені люди, не проявляючи симптоматику, вже несуть небезпеку для здорових людей. Вчені намагаються розібратися, чи відбувається те ж саме з людиною при зараженні його малярійним комаром.

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Loading...
Loading...