Кам'янець-Подільський перетворюється на острів. Енергонезалежний

Вже місяць місто зовсім не використовує газ, а згодом планує перейти на власну електроенергію

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Кам'янець-Подільський перетворюєтьс…

Місцеве КП "Міськтепловоденергія" задекларувало амбітний план - чи не стовідсотково відмовитися від використання російського газу та перейти на альтернативні види палива українського виробництва. Стотисячне місто тепер використовує дерев'яну щепу, солому і енергію сонця для підігріву води і забезпечення тепла в усій комунальній сфері.

За словами місцевих можновладців, в умовах постійного зростання вартості енергоресурсів, а особливо російської агресії, зменшення споживання і заміщення природного газу, є не просто важливим, але й стратегічним. Майже десяток твердопаливних котлів у місті успішно працюють вже пару років.

"Різниці для котлів і вироблення енергії немає в тому, на чому вони працюють. Все горить однаково. Газ дає трохи вищу температуру, однак це не є визначальним чинником," - переконує начальник однієї з дільниць Олег Лобачук.

А ось жителі міста таку різницю бачать. Приміром, в лікарні. І така різниця – на користь твердопаливних котлів. "Проблем в нас практично немає. Навіть ось цей приклад з квітневим похолоданням цьогоріч. Як тільки температура впала, головний лікар зателефонував в мерію, і за півдня вже були батареї теплі," - тішиться завідуючий хірургічним відділенням №1 міської лікарні Валерій Арсенюк.

Пацієнти з його відділення навіть не помітили морозів за вікном - була і тепла вода, і комфортна температура в приміщеннях.

Ще краще влаштувалися в дитсадку "Лелека". Тут встановили сонячні батареї і все літо підігрівають воду для потреб закладу, в якому працює й санаторна група, за допомогою енергії сонця.

На Хмельниччині Кам'янець-Подільський назвають лідером впровадження альтернативних джерел енергії та енергоощадних технологій.

"З 24 березня, відколи ми припинили опалювальний період, ми не беремо ні крапельки газу. Гаряче водопостачання в нас повністю йде за рахунок твердопаливних котелень, - розповідає про здобутки головний інженер КП "Міськтепловоденергія" Василь Тарасюк. - Ми в опалювальний період вже відійшли на 25% від використання газу. На наступний сезон у нас ще більші плани. Споживання газу скоротимо щонайменше вполовину. І зекономимо десь 115 мільйонів гривень".

Таку економію планують отримати за рахунок ТЕС, яка вже на завершальній стадії будівництва.

В місті впродовж останніх 4 років втілюють різноманітні проекти із реконструкції та модернізації котелень на спалюванні твердого палива – пелет із соломи, дерева та щепи деревини. А запуск теплоелектростанції взагалі перетворить Кам'янець на енергонезалежний острів.

"Власна ТЕС відкриває масу перспектив. Тобто крім того, що комунальна енергетика не буде потребувати споживання природного газу, в нас сьогодні місто буде забезпечене власною електроенергією. Це сьогодні є яскравим прикладом саме енергетичної незалежності міста," - не без гордості говорить в.о. першого заступника голови Хмельницької ОДА Олег Гуменний.

За словами очільника Кам'янця-Подільського Михайла Сімашкевича, основна перевага цієї теплоелектростанції в тому, що вона поєднуватиме виробництво теплової та електричної енергії газовими і твердопаливними котлами загальною потужністю 15 МВт.

"Працюватимуть вони як на трісці деревини, так і на біопелетах. Тож ТЕС зможе безперебійно обслуговувати містян. Так ми залежатимемо лише самі від себе - від українського виробника", - резюмує мер.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme