У Хмельницькому кандидати в депутати "договорилися" до сепаратизму

В обласному центрі впродовж двох днів тривали збори, на яких "ліквідували" Хмельницьку міську раду

Незважаючи на те, що громадські спостерігачі говорять загалом про адекватне конкурентне і досить прозоре середовище у процесі передвиборчої гонки, та не обійшлося й без "дивини". На черговій пресконференції ГМ "ОПОРА" йшлося про порушення під час агітації, в тому числі й прояви сепаратизму, про які уже знають не лише активісти, а й правоохоронці різних структур.

Як розповів координатор спостереження ГМ ОПОРА за виборами в Хмельницькій області Андрій Попик, один з кандидатів в депутати Хмельницької міської ради від ОПЗЖ провів збори за участі 16 осіб.

Керував процесом гість з Дніпра, а учасниками були особи, які є обвинувачуваними у справах про посягання на територіальну цілісність України, проти яких порушувалися свого часу кримінальні провадження. Була присутня й людина, яку ще у 2014 році затримували за розповсюдження газети "Новороссія" в Хмельницькому. Тривала ця конференція два дні.

"Там помітили ознаки посягань на територіальну цілісність і конституційний лад України, – каже Попик. – Ця група осіб не визнає Державу Україна, називають ограни державної влади нелегітимними. Тому й проголосували рішення про ліквідацію Хмельницької міської ради і створення нової. Обрали серед присутніх 10 депутатів, як вони трактують, вже легітимної міськради."

За словами координатора ГМ "ОПОРА", кумедно виглядає в цьому випадту те, що цей представник – кандидат від партії ОПЗЖ балотується в реальну мерію і при цьому ухвалює рішення про ліквідацію цієї ради. При тому ці люди по-своєму трактують Конституцію, а органи влади і загалом всі державні органи називають просто юридичними, а комунальні – комерційними фірмами.

На зборах навіть порушувалося питання створення своєї "територіальної поліції". Справжні поліцейські і СБУ знають про зібрання і готуються дати правоову оцінку.

Дивним виглядає інший факт, що мав місце в Кам'янець-Подільському районі. Відповідно до інформації з Державного реєстру виборців, Слобідсько-Кульчієвецька сільська громада стала лідеркою на Хмельниччині за кількістю виборців, які змінили свою виборчу адресу в громаду. Внаслідок змін тут додалося 287 осіб з правом голосу, що становить 2,5% від кількості виборців у громаді. Спостерігачі ОПОРИ навіть ідентифікували окремі адреси та спілкувалися з жителями, які ні сном, ні духом не знають про ситуацію. Відтак в активістів закрався певний підозри щодо маніпуляцій, тому цим також займаються правоохоронці.

Поліцейські Хмельниччини загалом отримали 87 повідомлень про порушення, з них три зареєстровані як кримінальні, проводиться розслідування.

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Місцеві вибори в Хмельницькому