Крісло мера Хмельницького: Іван Гончар стартував задовго до кампанії

Мерське крісло цього разу у Хмельницькому відвойовуватимуть п'ятеро кандидатів – втричі менше, аніж на попередніх виборах

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Крісло мера Хмельницького: Іван Гончар с…

Місцеві вибори цьогоріч у Хмельницькому вирізняються від чи не всіх попередніх низькою активністю. Йдеться передусім про досить скупий вибір: коли раніше були десятки кандидатів, то зараз лише п'ятеро політиків вирішили поборотися за мерське крісло. Кожен потенційний претендент на крісло мера, згідно закону, виклав чуть менше 50 тис. грн "кандидатської" застави. Повернуть її лише переможцю, гроші решти кандидатів підуть до міського бюджету.

Отже, кандидати на посаду міського голови обласного центру: Іван Гончар (висуванець партії "Сила і честь"), Богдан Лукашук (ВО "Батьківщина") і Анатолій Собко ("За конкретні справи"), Олександр Симчишин (ВО "Свобода") та Інна Ящук (висуванка партії "Слуга народу").

Знайомство з претендентами розпочинаємо з того, хто задовго до виборів не приховував своїх амбіцій.

Фото з особистої сторінки в Facebook

Одним з найперших заявив про свої наміри очолити місцеве самоврядування в обласному центрі 43-річний Іван Гончар. Колишній голова Хмельницької обласної ради та депутат облради останнього скликання від ВО "Свобода" цього разу на виборах до Хмельницької міської ради очолив список партії "Сила і честь". Про те, що боротиметься за посаду міського голови Хмельницького, Гончар заявляв ще за півтора роки до виборчих перегонів. Передували такому рішенню колуарні сварки з чинним мером Олександром Симчишином та, зрештою, вихід з ВО "Свобода".

Іван Ярославович Гончар народився 3 травня 1977 року у с. Вербка Монастириського району Тернопільської області. Освіта вища, у 1999 році закінчив Кам’янець-Подільський педагогічний університет за спеціальністю "Інформатика, математика". Трудову діяльність розпочав у Гелетинській середній школі Хмельницького району, де пропрацював вчителем від 1999 до 2001 року. До 2009 року займався підприємницькою діяльністю. Від 2009 року — заступник голови обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода". 26 лютого 2014 року обраний на посаду голови Хмельницької обласної ради 6-го скликання. Депутат Хмельницької обласної ради VI та VII скликань від Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Влітку 2019 року склав депутатські повноваження за власним бажанням, причиною називав - внутрішньопартійні непорозуміння.

Фото НГП

Іван Гончар – підприємець, і як основний вид діяльності має торгівлю фруктами та овочами. Його кіоски "Фруктовий рай" знають не лише на Хмельниччині, а й, віднедавна, в сусідніх областях. Окрім того, він є членом кількох спортивних громадських організацій. Торік, згідно декларації Іван Гончар заробив як підприємець майже 4,9 млн грн. Його дружина - 737 тис. грн.

Заявивши про ранній старт у виборчому марафоні, Гончар зареєструвався аж наприкінці, подавши свої документи в числі останніх. За інформацією з власних джерел Depo.Хмельницький, близьких до штабу кандидата, причиною тому не лише економія грошей, а й часткова заміна штабістів – там наче як вирішили "поміняти коней до переправи". Чи вистачить їм часу довести Гончара до перемоги, питання, м'яко кажучи, дискутивне, а от команда "Сили і честі" має цілком реальний шанс зайти в депкорпус мерії.

Фото газета "Є"

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme