UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Габінет Гереги. Епіцентр регіональної політики

За рік влади Володимира Зеленського довірена особа Порошенка на минулих президентських виборах Олександр Герега та його дружина Галина змогли не просто зберегти, а й збільшити вплив у Хмельницькій області. Тож не дивно, що саме поїздка на Поділля стала для чинного президента найскандальнішою
 

Габінет Гереги. Епіцентр регіональної по…
Фото: УНІАН

Кавування у Хмельницькому – всередині закладу, коли коронавірусні обмеження дозволяли працювати лише літкам, – і досі згадують Зеленському, як випадок порушення карантину.

 

"Я готовий віддати штраф, якщо я щось порушував... Мені сказали, запросили, я зайшов, усе там перевірили", – пояснював тоді президент.

 

Негативні репутаційні насідки для Зеленського можна було б пояснити управлінською недосвідченістю голови Хмельницької ОДА Дмитра Габінета, що відповідав за організацію візиту голови держави. Але за спиною у нього стоять досвідчені люди, які неодноразово організовували зустрічі найвищих осіб держави, у тому числі Петра Порошенка у минулому році.

 

На фото: друга зліва – екс-заступниця голови ОДА Світлана  Павлишина, третя зліва - головна помічниця О. Гереги Уляна Ткаченко (депутат облради від "ЗКС"), п’ятий справа - екс-голова ОДА Вадим Лозовий (голова фракції "ЗКС" в облраді), голова ОДА Дмитро Габінет - позаду посередні.

 

Попередники повертаються

 

Як відомо, Олександр Герега в 2019-му році був довіреною особою Порошенка на президентських виборах. У травні 2018-му він протягнув на посаду голови ОДА менеджера "Епіцентру" киянина Вадима Лозового. Нова влада у черні 2019-го Лозового звільнила. Але наразі він знову ходить в ОДА, як на роботу. Та й загалом, фактично жоден публічний захід за участю Габінета не проходить без людей Гереги. Голову ОДА супроводжують головна помічниця Гереги, депутатка облради від "ЗКС" Уляна Ткаченко, екс-заступниця голови ОДА Світлана Павлішина, заступник гендиректора "Епіцентру" Володимир Гончаров та інші. 

 

На фото: Голова ОДА Дмитро Габінет, заступник гендиректора "Епіцентру" Володимир Гончаров та депутат облради від "ЗКС" Уляна Ткаченко

Водночас, люди Гереги обіймають ключові посади у владній вертикалі.

 Так, заступником Габінета є Сергій Ткачук, який був радником Лозового. Габінет разом з Ткачуком є засновником ГО "Форпост народовладдя". Також ще одна радниця Лозового, колишня юристка партії Гереги "За конкретні справи" Оксана Самойлюк продовжує працювати керівником апарату ОДА ще з грудня 2018-го року. Цікаво, що під час президентських виборів ЗМІ писали про застосуванням адміністративного ресурсу  з боку ОДА щодо медиків та священників на користь Порошенка.

 

Тепер завдяки контролю над очільником ОДА Гереги впливають на ключові політичні рішення за кілька місяців до виборів. Так, в ОДА розробили скандальне "Моделювання адміністративно-територіального устрою Хмельницької області" – в рамках децентралізації "нарізали" нові райони в інтересах друзів-депутатів. 

 

Тут в рамках децентралізації були "нарізані" нові райони в інтересах групи депутатів, які "своїми руками" схвалювали диктаторські закони Януковича 16 січня 2014-го року. 

 

"Олександр Герега разом з колегами-мажоритарниками – народними депутатами України Віктором Бондарем та Сергієм Лабазюком, досконально вивчивши кожен район, враховуючи територіальне віддалення від районних центрів (що має становити 40–60 км) запропонували і наполегливо відстоювали створення 2 додаткових укрупнених районів з центрами у м. Дунаївці та м. Старокостянтинів", - зазначається у повідомленні сайту "За конкретні справи".

 

 

На фото (у стінах парламенту): нардеп від ОВО №188 Сергій Лабазюк, депутат облради Уляна Ткаченко та нардеп від ОВО 192 Олександр Герега

 

Показово, що таке рішення розкритикував чинний голова Ярмолинецької райдержадміністрації Василь Гуменюк. А він був кандидатом на останніх парламентських виборах від партії "Слуга народу" та опонував Олександру Герезі на ОВО №192.

 

"Ми були присутні на засіданні комітету, щоб захистити інтереси наших земляків і відстояти нашу позицію, щодо приєднання до Хмельницького району. Але наші представники з 192 округу від Олександра Володимировича Гереги сказали мені, що це мої політичні ігри. Нас з Вами як вважали пушечним м‘ясом, так і вважають, жодні інтереси людей їх не цікавить, лише власні корисливі схеми. Рік тому програв не я на виборах, минулого року на виборах програли МИ! І шкода, що наслідки є доволі серйозними", – написав Гуменюк на своїй сторінці у "Фейсбук".

 

На думку Гуменюка, "склалися певні історичні та комунікаційні зв’язки, завершується будівництво дороги, яка дає можливість за 20 хвилин добиратися до Хмельницького. Тим паче, що більшість наших мешканців працевлаштовані у місті Хмельницькому. Тому просимо включити Ярмолинецький район до складу Хмельницького".

Така запропонована ОДА "нарізка" районів під мажоритарні виборчі округи була магістральною лінією підготовки до місцевих виборів. Адже збільшувала шанси вищезазначеним олігархам зберегти контроль над органам місцевого самоврядування. Не кажучи, уже про те, що голова ОДА Габінет таким чином підсилює позицію політичних опонентів партії влади – новоствореного проекту "За майбутнє". І Герега ("За конкретні справи"), і Лабазюк ("Поруч"), і Бондар ("Відродження") вступили у депутатську групу "За майбутнє" і очікувано працюватимуть під партію на місцевих виборах.

Хмельницька ОДА не зважала на волю громади та елементарну логістику при "нарізці" районів. Та тут плани регіональних кланів були зірвані в останній момент. Бо, схоже, нехитру політичну гру Габінета в інтересах олігархічних кланів регіону таки почали бачити в Києві. В останній момент Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування вніс зміни у свої рішення. І в Результаті парламент проголосував Постанову якою утворено 3 райони у Хмельницькій області: Кам’янець-Подільський, Хмельницький та Шепетівський.

 

Показово, що захопившись політикою, представники "Епіцентру" (члени оперативного штабу при ОДА по боротьбі з КОВІД-19) "прохлопали" спалах хвороби на окрузі свого патрона Гереги. У Кривчицькому психоневрологічному інтернаті на території Дунаєвицького району наприкінці червня захворіло відразу 90 осіб. 

 

Катастрофа з будівництвом

 

"Якщо вдасться до 1 вересня запустити освітні заклади "Великого будівництва", то у Хмельницького голови буде все прекрасно", - заявив Зеленський, звертаючись до Дмитра Габінета під час відвідин Поділля.

 

Але це падіння, яке зараз демонструє Хмельницька область на тлі інших регіонів не передбачає нічого хорошого, ані для області, ані для голови ОДА. За підрахунками авторитетного економічного видання "Деловая столица", Хмельниччина в першому кварталі цього року виявилася в п’ятірці найгірших регіонів за динамікою будівництва (падіння на 16,2%). Як і за обсягами експортних товарів і послуг на душу населенням, по частці працівників переведених на неповний робочий тиждень (2,9%) та за динамікою штатних працівників (скорочення на 2,4%). Гірше будівництва справи на Поділлі хіба-що з випуском продукції переробних галузей, де зафіксовано падіння на рівні 31,5% (у порівнянні з минулим роком). Це взагалі один і з найгірших показників в Україні серед усіх регіонів.

 

У березні Габінет призначив своїм заступником Олексія Лисюка, керівника "ДЕВЕЛОПМЕНТ БІЗНЕС НОВЕЙШНЗ". Лисюк заборгував квартири півтисячам родин і не добудовує помешкання більше двох років. Йдеться про резонансну історію у Рівному, де заморозилося будівництво одразу трьох житлових комплексів – "ЕRSTE Haus", "Шоколад", "Ріверсайд" та "Флагман". Ще у листопаді 2019-го року Лисюк у ролі бізнесмена запевняв рівнян, що все буде добре, а уже в березні з легкої руки голови Хмельницької ОДА став чиновником.  А люди й досі чекають обіцяне сплачене житло.

 

Показовими є й слова Габінета про те, що добудувати Хмельницький палац спорту цього річ неможливо. Таку думку чиновник озвучував зокрема у розмові з автором статті Це і справді видається неможливим, якщо врахувати, що голова ОДА навіть не бере участі у робочих нарадах Офісу президента, зокрема, щодо будівництва спортивних інфраструктурних об’єктів.

За даними наших джерел, Габінет на початку травня, з власної ініціативи пропустив селекторну нараду, де обговорювалися питання будівництва Палаців спорту в Україні, зокрема і у Хмельницькому. Очевидно, що з таким підходом до інфраструктурних об’єктів Габінету доведеться забути про обіцяне президентом "прекрасне". 

Якось виступаючи перед невдоволеними карантинними нормами підприємцями з ринку, Дмитро Габінет роздратовано заявив: "Я буду відповідати перед самим Господом Богом, але не перед вами".

Враховуючи усі обставини, залишається лише гадати кого мав на увазі голова ОДА Олександра Володимировича чи Володимира Олександровича?

Автор: Іван Жеведь

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme