UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Заслуги" Барни: Майже відсутній приток інвестицій та падіння експорту

У рейтингу очільників областей за результатами діяльності у першому півріччі голова Тернопільської ОДА Степан Барна посів 14 місце, опустившись на три сходинки у порівняннні з рейтингом за перший квартал

"Заслуги" Барни: Майже відсутній приток…

Видання "Ділова столиця" традиційно підбило підсумки роботи очільників регіонів і оприлюднило рейтинг губернаторів, передає Depo.Хмельницький з посиланням на "ДС".

Рейтинг складається наступним чином: порівнюються показники 23 мирних регіонів (без окупованих АРК і Севастополя та наполовину окупованих Донеччини та Луганщини) по 20 суспільно значущим критеріям. Всі цифри беруться з відомостей Держстату та його територіальних органів.

Очільник Тернопільщини Степан Барна втратив позиції у рейтингу, опустившись з 11 на 14 місце.

У першому кварталі Тернопільщина була третьою знизу по динаміці експорту товарів і послуг, показавши зростання на 9,5%, а за підсумками півріччя виявилася останньою з приростом всього лише на 1,4% (у другому кварталі експорт взагалі впав на 7,2%) , тоді як в середньому по Україні експорт зріс на 20,8%. Найслабшою ланкою зовнішньоторговельного потенціалу Тернопільщини виявився експорт послуг - він скоротився в 2,08 рази, причому особливо сумно те, що в 2,31 рази впав експорт послуг до країн ЄС. За обсягами експорту на душу населення область займає п'яте місце знизу, і якщо їх падіння продовжиться, то вона опуститься ще нижче.

Також великою проблемою губернатора Степана Барни (-15 балів) залишається ситуація на ринку праці. В області традиційно найнижчі зарплати по Україні. Завдяки підвищенню мінімальної зарплати до 3200 грн Тернопільщина разом із Закарпаттям стала лідером по динаміці реальних зарплат, але все одно залишилася останньою за розміром зарплат (5183 грн в середньому в січні-червні і 5678 грн в липні). І хоча великого скорочення числа зайнятих не відбулося (область навіть увійшла в трійку кращих по динаміці чисельності штатних працівників), однак Тернопільщина разом з Черкащиною допустила найбільших втрат робочого часу через вимушену неповну зайнятість. Ці втрати еквівалентні тому, що всі штатні працівники всіх підприємств і установ прогуляли в першому півріччі по дев'ять годин, тобто більш ніж за повного робочого дня. З них сім годин втрачені внаслідок переведення працівників з економічних причин на неповний робочий тиждень, а дві години - через відправки працівників у неоплачувані відпустки на період припинення робіт.

До того ж Тернопільщина увійшла у двійку гірших регіонів за притоком прямих іноземних інвестицій (всього лише $ 0,22 на душу населення) і за динамікою роздрібної торгівлі (оборот скоротився на 1,9% в першому півріччі і на 1,1% в січні-серпні в порівнянні з аналогічними періодами минулого року).

У числі позитивів області - третє місце за динамікою нефінансових послуг, четверте - за динамікою народжуваності і п'яте - серед регіонів з найнижчою заборгованістю по зарплаті на одного працівника.

Нагадаємо, у рейтингу губернаторів за підсумками першого кварталу поточного року Степан Барна "сидів" на 11 сходинці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme