Відповідь полякам: Відтепер у Тернополі вивішуватимуть і червоно-чорний прапор

У Файному місті під час урочистих заходів, за рішенням депутатів, поруч з Державним прапором України майорітиме червоно-чорний стяг

Відповідь полякам: Відтепер у Тернополі…

У Тернополі під час урочистих заходів поруч з Державним прапором України майорітиме червоно-чорний, - таке рішення прийняли на сесії депутати міськради, передає Depo.Хмельницький.

Рішення прийняли, реагуючи на рішення польського парламенту щодо заборони, так званої, бандерівської ідеології.

"Тернопіль завжди мав прекрасні партнерські відносини з польськими містами. Тісно співпрацюють між собою освітні, лікувальні, спортивні та культурні заклади наших міст. І саме завдяки спільним проектами ми показуємо дружбу між нашими країнами та містами, - пише в ФБ міський голова Сергій Надал. - Переконаний, що жодне політичне рішення не може переписати героїчні сторінки нашої історії."

Нагадаємо, народні депутати України закликали президента Польщі Анджея Дуду накласти вето на "антибандерівський" закон, назвавши його в умовах війни з Росією "ударом у спину".

1 лютого Сенат Польщі без змін підтримав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів та тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

Україна та США виступили із критичними зауваженнями щодо нового законопроекту. Президент Європейської ради, екс-прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск також розкритикував суперечливий закон.

В ОБСЄ також засудили ухвалений сенатом Польщі закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає кримінальну відповідальність за заперечення "бандерівської ідеології" - "злочинів українських націоналістів" проти поляків.

В уряді Польщі заявили, що зміни до закону про Інститут національної пам'яті Польщі потрібні для протидії брехні щодо приписування злочинів проти євреїв невинним людям.

Довідка: 26 січня сейм Польщі ухвалив запропонований рухом Kukiz'15 законопроект про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології".

Міністерство закордонних справ України висловило глибоку стурбованість ухваленням цього закону.

Водночас 31 січня сенатські комісії підтримали без поправок поправку до Закону про Інститут національної пам'яті, що вводить покарання (штраф або позбавлення волі до трьох років), зокрема, за звинувачення поляків або польської держави у відповідальності або співвідповідальності за злочини періоду Другої світової війни, скоєні Третім Рейхом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme