Тернополяни розписують писанки за новими технологіями

Програмісти створили принтер для розмальовування писанок

Depo.Тернопіль
15 квітня 2017 13:20
ФОТО: depo.ua

Напередодні Великодня тернопільські програмісти з компанії ELEKS додали інноваційності в процес писанкарства і створили принтер для розмальовування яєць, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Погляд".

Корпус побудували з дитячого конструктора Lego, а деталі яких бракувало, роздрукували на 3D принтері. В основі роботи пристрою - Arduino Uno R3 - мікроконтролер, що керує трьома двигунцями: перший з них обертає яйце, другий виставляє позицію маркера над ним, а третій піднімає маркер над поверхнею яйця і опускає його вниз.

Для розмальовки можна обрати будь-яку растрову або векторну картинку, а спеціальна програма створить набір простих команд для візуалізації задуманого.

Розробники кажуть, що ідея виникла під час майстер-класу з традиційного розписування яєць воском, що відбувався в офісі компанії, а вже через декілька днів принтер намалював першу писанку.

У найближчих планах програмістів - зробити можливим використання декількох маркерів, аби писанки можна було розписувати різними кольорами.

Читайте також: У Тернополі діти та й дорослі вчаться секретам лемківської писанки

Більше про події Тернопільщини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті, Фейсбук та Твітері