UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Тернопільщині встановлюють пастки на виявлення шкідників

В області визначають фітосанітарний стан аби убезпечити господарства

На Тернопільщині встановлюють пастки на…

Для встановлення фітосанітарного стану Тернопільської області державні фітосанітарні інспектора Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області в період вегетації 2017 року проводять виставлення феромонних пасток на виявлення ряду карантинних та некарантинних шкідників, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією сайту відомства.

"Феромонні пастки - це є міні контейнери, які використовують для заманювання комах за допомогою відповідного запаху, який тільки характерний для представників відповідного виду. Також їх використовують як засоби боротьби з комахами-шкідниками, - розповідають фахівці. - Такі феромонні пастки не несуть жодної небезпеки людям та навколишньому природньому середовищу. Ці пастки лише притягують тих комах, чиї феромони використовуються під час заманювання."

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки провели обстеження у Кременецькому районі в ДП "Кременцьке лісове господарство" на виявлення небезпечного карантинного шкідника лісових насаджень - великого модринового короїда (Ips subelongatus) за допомогою бар'єрних феромонних пасток.

Великий модриновий короїд небезпечний карантинний організм, який віднесений до списку А 1 (карантинні організми, відсутні в Україні) Переліку регульованих шкідливих організмів. Внаслідок живлення короїда дерево втрачає свою товарну якість, насіння не утворюється, а при сильному ураженні може загинути.

Також проводилося обстеження на виявлення лісового похідного шовкопряда (Malacosoma disstria Hub). Шкодить личинка, яка об'їдає листки та молоді пагони. При сильному ураженні дерево може загинути.

Проводився фітосанітарний моніторинг і в Лановецькому районі на посівах кукурудзи ПП "Прогрес К", де виставлено жовті клейові феромонні пастки на виявлення карантинного шкідника - західного кукурудзяного жука (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte), який віднесений до списку А 2 (карантинні організми, обмежено поширені в Україні). Шкодять як личинки так і жуки. Жуки пошкоджують волоть, стовпчики жіночих суцвіть, листя, іноді обгризають молоді качани. Личинки живляться корінням кукурудзи, що приводить до значного зменшення кореневої маси та полягання рослин кукурудзи. Загальна площа обстеження за допомогою пасток в Лановецькому районі становить 100 га.

Через певний період часу форомонні пастки знімаються і направляються до фітосанітарної лабораторії для визначення (підтвердження) наявності карантинних шкідливих організмів та їх чисельності.

У разі підтвердження наявності регульованого шкідливого організму на певну територію запроваджується карантинний режим, де проводяться відповідні фітосанітарні заходи для його локалізації та ліквідації.

"Карантинні організми можуть завдати великої шкоди народному господарству Україні і при вчасному їх виявлені негайно проводиться ряд фітосанітарних заходів (які визначає державний фітосанітарний інспектор) спрямованих на запобігання поширення, локалізації, а в подальшому і ліквідації таких регульованих шкідливих організмів," - застерігають в Держпродспоживслужби.

Визначення фітосанітарного стану області допоможе інспектору при оформленні та видачі фітосанітарних сертифікатів при експорті деревини, зерна, насіння та рослинної продукції за кордон.

Нагадаємо, нещодавно фахівці Держпродспоживслужби Хмельниччини переймали досвід у франківських колег.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme