На Тернопільщині прощаються з розстріляними в 1942 році упівцями

У Чорткові в катедральному соборі Петра і Павла виставили для прощання тіла 52 розстріляних біля Ягільниці вояків

Depo.Тернопіль
19 листопада 2017 08:35
ФОТО: depo.ua

У Чорткові прощаються і проводять перепохованння жертв, розстріляних гестапівцями, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на пост в ФБ Олега Барни.

"Тлінні остатки закатованих у 1942 році фашистами Героїв Тернопільщини, Івано-Франківшини та Львівщини і священнослужителя доставили у Кафедральний собор рівноапостольних Павла і Петра УГКЦ у Чорткові для проведення поминальної літургії за участю всіх конфесій," - пише Барна, запрошуючи краян долучитися до спільної молитви.

Поховальна процесія розпочнеться о 12:00 годині.

Нагадаємо, в таємних документах німецької служби безпеки вказано, що німці організували акцію "100 за одного" після вбивства у Львові членом руху Бандери, СС-штурм-шарфюрера і кримінального секретаря Георгарда Шарфа із Головного уряду безпеки Рейху.

Так, з 25 по 27 листопада 1942 року гестапівці розстріляли 28 в'язнів у Львові, ще 20 - в інших містах Галичини, а потім 52 у Чорткові. Так зване захоронення проводили у полі між Чортковом та Старою Ягільницею.

Нагадаємо, точне місце не було встановлене до вересня 2017 року. Саме тоді приїжджий мисливець випадково помітив, що з лисячої нори, у передбачуваному місці захоронення, видніються кістки. Після цього у Чорткові провели негайне дослідження ґрунту, яким і підтвердили, що там є поховання людей.

Більше про події Тернопільщини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твіттері