Знову обіцяють: У Шепетівці потепліють батареї з понеділка
В облдержадміністрації провели екстренне засідання з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій
Тепло у Шепетівці має з'явитися 6 листопада, якщо опалювальний сезон не розпочнеться, міська влада розірве договір концесії з компанією "Шепетівка Енергоінвест", - вирішили в облдержадміністрації, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на ХОДТРК.
Подати тепло місцева постачальна компанія мала 23 жовтня. Але блакитного палива НАК "Нафтогаз" їй не виділяє через борг у 57 мільйонів гривень. Платити "Шепетівка Енергонівест" не має чим, тож вимагає у міської і обласної влади компенсувати їй різницю у тарифах і відшкодувати гроші за субсидії.
"Там більше 10 мільйонів гривень. Як тільки ці гроші впадуть на нас, вони автоматично списуються на НАК "Нафтогаз". В інакшому випадку - це силовий спосіб зірвати пломби," - каже генеральний директор ТОВ "Шпепетівка Енергоінвест" Олександр Пустовойт.
Вмерії ж заявляють, що міський бюджет немає жодних боргів і зобов'язань, а різницю у тарифах і субсидіях компанії має повертати держава.
Домовитися між собою влада Шепетівки і місцевий постачальник не змогли. Втрутилася облдержадміністрація. Після перевірок обласні чиновники дійшли висновку, що підстав не починати опалювальний сезон товариство "Шепетівка-Енергоінвест" не мало.
"Причиною зриву опалювального сезону є неналежне, безвідповідальне виконання обов'язків концесіонером," - каже заступник голови Хмельницької ОДА Олег Гуменний.
За словами ж першого заступника голови ОДА Володимира Калініченка, тут проглядається чиста афера.
"Без тепла залишаються 6 тисяч квартир, 9 навчальних закладів, в тому числі 2 з яких мають гуртожитки в яких проживають майже 1 тисяча студентів-дітей, установи бюджетної сфери та військова частина, і на сьогодні дану ситуацію ми розцінюємо як загрозу виникнення надзвичайної ситуації", - обурюється Калініченко.
В облдержадміністрації вирішили, що до 6 листопада "Шепетівка Енергоінвест" має подати тепло місту. Якщо цього не зробить - міська рада розірве з нею договір концесії і передасть мережі на баланс комунального водопостачального підприємства. Правоохоронці мають посприяти в здійсненні процедури розірвання концесійного договору.
Разом з тим антимонопольники, СБУ, Нацполіція та прокуратура візьмуться за перевірку поідприємства.
Нагадаємо, місто з населенням майже у 50 тисяч жителів мерзне 2 тижні.
Сьогодні ж люди вийшли під стіни міської ради на Народне віче.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький