ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Зміцнення гривні закінчилося – стверджують експерти

В березні курс національної валюти залежатиме від траншу МВФ
Depo.
14 березня 2016 13:03
ФОТО: depo.ua
Зміцнення гривні закінчилося – стверджують експерти
Зміцнення гривні закінчилося – стверджують експерти

Долар, який подешевшав за останні два тижні, може днями трохи підрости, прогнозують експерти "Сегодня", але різкого стрибка не повинно бути, повідомляє Depo.Хмельницький.

До минулих вихідних курс гривні поступово відкотився до 26,6 - 25,8 грн/$. При цьому в обмінних пунктах валюта була у вільному продажі всюди.

"Причина падіння – в тому, що зросла пропозиція валюти на міжбанку, оскільки підприємствам треба платити податки за лютий, – говорить президент Украналітцентру Олександр Охрименко. –Якщо регулятор і далі буде оперативно реагувати на ситуацію на ринку, тобто продавати або купувати валюту в залежності від попиту і пропозиції, готівковий курс утримається в межах 26-27 грн/$".

Аналітик Forex Club в Україні Андрій Шевчишин вважає, що важливим для міжбанку фактором, де формується і готівковий курс, залишається розв'язка політичної ситуації в Україні. Якщо буде вирішено питання з Кабміном і коаліцією і з'являться сигнали про те, що співпраця з МВФ продовжується – гривня зміцниться, якщо навпаки – ослабне, причому різко, до плюс 2 грн від нинішнього курсу.

А головний економіст одного з великих банків Андрій Блінов передбачає поступове повернення курсу до 27 грн/$, тому що і досі немає економічних передумов для зміцнення нацвалюти: "Без грошей МВФ й інших банків Україна не зможе покрити дефіцити по бюджету і платіжного балансу, тому курс може бути і 30".

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та