UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Жителів Хмельниччини готують до громовиць

Краянам нагадують як поводитися під час найбільш небезпечних для життя і здоров'я людини природних явищ

Жителів Хмельниччини готують до громовиц…

Держенергонагляд інформує про підготовку до грозового періоду, передає Depo.Хмельницький.

Гроза належить до найбільш небезпечних для життя і здоров'я людини природних явищ. Блискавка ж - одне з найбільш руйнівних природних явищ, з якими стикається людина.

На земній кулі щорік відбувається до 16 мільйонів випадків гроз, тобто близько 44 тисяч за день. Прямий удар блискавки є найбільш небезпечним зі всіх її проявів. Для будівель і споруд унаслідок безпосереднього контакту каналу блискавки з цим об'єктами є можливість спалаху або руйнування, а також пошкодження чутливого устаткування унаслідок супутнього блискавці імпульсного електромагнітного поля. Прямий удар блискавки також дуже небезпечний для здоров'я людей.

Правила поводження під час грози:

У будинку необхідно швидко закрити всі двері та вікна! Оскільки відомо, що блискавка дуже небезпечна. Також, вимкніть всі працюючі електричні прилади, тому що існує імовірність їх пошкодження.

Якщо гроза застала Вас на вулиці, негайно йдіть додому, або зайдіть в будь-яке інше приміщення: магазин, аптека, школа, під'їзд найближчого житлового будинку.

В лісі або парковій зоні ніколи не ховайтесь як за високими, так і за поодиноко стоячими деревами, оскільки вони притягують до себе блискавки. Найкраще місце укриття - кущові зарослі.

В полі не заривайтеся в копу сіна та не лягайте на мокру землю.

Перебування у воді під час грози взагалі не гарантує безпеки. Негайно треба вийти на берег. Можна отримати серйозну травму, якщо блискавка влучить у воду. Вода є провідником електричного струму, а блискавка - це електричний розряд.

Якщо ж побачили кульову блискавку червоного, жовтого або інтенсивного білого кольору, не відмахуйтеся від неї, а спокійно стійте на місці.

Блискавкозахист - це комплекс заходів і спеціальних засобів для забезпечення цілісності будівель і майна та безпечної життєдіяльності людини. А контроль за технічним станом енергомереж дає можливість уникнути аварій, катастроф та трагедій і є пріоритетним завданням у справі сталого енергопостачання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme