Жителі Волочиська вимагають прибрати "екологічну бомбу" з міста

Бомбою сповільненої дії тут називають "хімічну" військову частину
Depo.
26 серпня 2016 11:43
ФОТО: depo.ua
Жителі Волочиська вимагають прибрати "екологічну бомбу" з міста
Жителі Волочиська вимагають прибрати "екологічну бомбу" з міста

Найболючішою екологічною проблемою Волочиська, вважає дописувач в ФБ Анатолій Резник, є "хімічна" військова частина, яка бездумно розміщена на території міста вже шість десятиліть, повідомляє Depo.Хмельницький.

"Навколо неї діють свердловини ВАТ "Мотор Січ", сир-заводу, хліб-заводу, консервного заводу. Місто розташоване на великому підземному озері, - розповідає Резник. - Крім того, дуже близько залягають підшкірні грунтові води і ця хімія, якою засмічувалася десятиліттями ця територія разом з дощами, чи під час танення снігів безперешкодно потрапляє як в колодязі, так і у воду, що закачується з артезіанських свердловин для споживання."

Жителі Волочиська вимагають прибрати "екологічну бомбу" з міста - фото 1

А ще говорить про сумні реалії: "На території цієї хімічної частини є такі місця, де зачепивши ногою верхній шар грунту можна помітити хімічні рештки, які ще довго будуть вбивати наших людей."

Свого часу в місцевій пресі цю хімічну частину називали "бомбою сповільненої дії".

На сьогодні є рішення Міністерства оборони України про ліквідацію цієї хімічної частини, але у зв’язку з останніми подіями в Криму цю територію використовуватимуть для зберігання військової техніки вивезеної з окупованих Росією територій.

Громадський активіст задає риторичні запитання, хоча й вимагає відповіддей: "Чи будуть проведені роботи щодо очищення (дезактивації) цієї забрудненої території в разі розформування, передислокації чи ліквідації цієї хімічної частини і за чий рахунок?"

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та