ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Жителі Чорного острова мають самі вирішити долю ратуші першої половини XIX століття

Вивчити громадську думку мешканців селища, провести архітектурно-будівельну експертизу на придатність аварійного приміщення, а тоді просити гроші - радять депутати облради
Depo.
16 липня 2015 09:39
ФОТО: depo.ua
Жителі Чорного острова мають самі вирішити долю ратуші першої половини XIX століття
Жителі Чорного острова мають самі вирішити долю ратуші першої половини XIX століття

Згорілу ратушу у Чорному Острові можуть відновити і використовувати як заклад соціальної сфери, повідомляє Хмельницький.depo.ua.

Остаточне рішення буде після архітектурно-будівельної експертизи та вивчення думки самих жителів селища, оскільки ратуша є пам'яткою історії та культури першої половини XIX століття.

Обласна рада задля її відновлення навіть створила комісію з депутатів, представників управління культури, національностей та релігій, відділу містобудування та архітектури ОДА.

"Культурно-історичну пам'ятку безумовно потрібно зберегти. До того ж, за нещодавно проголосованим планом терреформи, Чорний Острів має стати адміністративним центром новоствореної громади, -  каже заступник голови облради Віктор Адамський. - При умові створення селищної об'єднаної територіальної громади повинна бути розвинена інфраструктура. Тому культурно-історична пам'ятка має бути на території Чорного Острова, якщо навіть у ній і розміщуватимуться представники виконавчих структур".

Отже, Чорноострівській селищній раді та Хмельницькій райраді рекомендовано вивчити думку громади. А ще - провести архітектурно-будівельну експертизу на придатність аварійного приміщення.

Селищна рада повинна надати пакет документів в обласну раду для остаточного вирішення про виділення коштів для реставрації пам'ятки або будівництва нового об'єкту зі збереженням елементів історичної спадщини, який використовуватиметься як заклад соціальної сфери.

Більше інформації про життя територіальних громад є на порталі khm.depo.ua.