Житель Хмельниччни не сплачуватиме штраф за те, що не вакцинував худобу

Апеляційний суд Хмельниччини скасував рішеня суду попередньої інстанції, який наклав штраф на власника худоби

Полонський районний суд скасував постанову інспектора Держпродспоживслужби про накладення 136 гривень штрафу на власника великої рогатої худоби, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Апеляційного суду області.

Чоловіка притягли до відповідальності за те, що він відмовився надати тварин для проведення дослідження на наявність хвороб і проведення щеплення. Однак в суді державний орган не надав доказів, які б підтвердили, що чоловік дійсно порушив ветеринарно-санітарні вимоги.

Оскаржуючи постанову державного інспектора власник тварин зауважив, що про день проведення щеплень йому відомо не було. Крім того, відсутні докази, що він навмисно ухилявся від вакцинації. Питання ж про притягнення чоловіка до відповідальності вирішувалось за його відсутності.

Натомість представник районного управління Держпродспоживслужби заявив, що оголошення про проведення щеплення розмістили на вулицях села. Відтак, не надавши худобу для вакцинації, власник вчинив правопорушення, передбачене статтею 107 Кодексу України про адміністративні правопорушення ("Порушення правил щодо карантину тварин та інших ветеринарно-санітарних вимог").

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Оскільки Держпродспоживслужба в суді не довела, що чоловік порушив вимоги Закону "Про ветеринарну службу", то позов задовольнили і постанову інспектора скасували.

Нагадаємо, на Хмельниччині засудили хронічного крадія.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Мітки: #суд