UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Земельні пристрасті: АТОвці та посадовці сперечались про виділення паїв

У стінах "Білого дому" учасники земельного пікету під облдержадміністрацією зустрілись з представниками влади, аби розрубити "гордіїв вузол", що склався з виділенням паїв для АТОвців

Земельні пристрасті: АТОвці та посадовці…

У Хмельницькій обласній державній адміністрації вирували дорослі пристрасті під час засідання круглого столу з виділення земель для АТОвців на теренах Кадиєвецької сільської ради, що на Кам'янеччині, повідомляє Depo.Хмельницький.

Власне, ще місяць тому, 10 травня 2017 року, 97 учасників громадської організації "УБД АТО" звернулись до Держгеокадастру Хмельниччини із заявами та документами на отримання земельних ділянок на 184 га у Кадєвецькій сільській раді. Проте 29 травня отримали відмову від посадовців, оскільки "земельники" повідомили, що орендаря цих паїв за законом мають визначити на аукціоні.

На думку голови громадської організації АТОвців Андрія Павлюка, така відмова є незаконною, адже учасники бойових дій мають першочергове право на отримання ділянок.

"Закон передбачає чіткий перелік умов, згідно яких можна відмовити у отриманні земель. У нашому випадку такого не було. Тому ми і розпочали протестну акцію з наметами під стінами облдержадміністрації, щоб посадовці звернули увагу на проблему", - говорить вояк.

Водночас, голова Кадиєвецької сільської ради Валентина Мартинюк під час гарячої дискусії повідомила, що наразі тисяча її односельчан чекають на землю, а лише 600 мають власні наділи. Крім того, ще чотири сотні краян теж подали заяви на отримання землі. Тому віддавати всю ділянку, на яку завершився договір оренди з попереднім власником, учасникам бойових дій, на її думку, не є слушним.

Більше того, аукціон це і дієвий шлях поповнити місцевий бюджет, аби утримувати об'єкти соціальної інфраструктури села.

З нею погодився і голова Кам'янець-Подільської райдержадміністрації. У свою чергу, очільник Держгеокадастру Хмельниччини Олександр Вжешневський наголосив, що 30 із 92 заявників вже отримали дозволи на відведення земельних ділянок у інших куточках Хмельниччини, а дует "підписантів" земельного документу взагалі письмово інформував посадовців, що за землею не звертався. І хоч попередній орендар за два тижні до завершення договору нотаріально відмовився від землі на користь АТОвців, це не є законною підставою для надання землі армійцям та добровольцям.

Звісно, досягнути консенсусу учасники конфлікту не змогли. Відтак, АТОвці вирішили оскаржити наказ Держгеокадастру про аукціон у прокуратурі регіону. А правоохоронці, аби дати правову оцінку документу, звернулись до центральних органів виконавчої влади. У разі, якщо вони віднайдуть порушення у наказі, то це буде підставою звернутись до суду, щоб скасувати аукціон.

Відтак, перший заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко, який модерував засідання круглого столу, запропонував тим АТОвцям, що дійсно мають на це законне право, виділити землі з 1700 га зарезервованих у регіоні ділянок для учасників неоголошеної війни. А розставити усі крапки над "і" у цій справі має правова оцінка наказу Держгеокадастру від контролюючих органів.

Нагадаємо, учасники АТО на Хмельниччині намагаються "вирвати" земельні наділи наметовим протестом під стінами облдержадміністрації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme