ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Здоров'я жителів 16-ти тисячних Дунаєвець оцінили в 17 тисяч гривень

Продовжується протистояння жителів містечка з власниками цеху виробництва теплоізоляційних плит на території "Сільгосптехніки"
Depo.
27 липня 2015 15:43
ФОТО: depo.ua
Здоров
Здоров'я жителів 16-ти тисячних Дунаєвець оцінили в 17 тисяч гривень

Кілька місячна судова тяганина поки не вирішила проблему очисних споруд на підприємстві, повідомляє Хмельницький.depo.ua з посиланням на Ділові Дунаївці.

Громадські активіст вкотре зібралися поблизу виробництва, аби висловити своє обурення рішенням суду. Воно гласить: "призначити покарання у вигляді штрафу у розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права обіймати посади, які пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих обов'язків строком на один рік.

Виробництво з 2009 року, вважають люди, працює з порушенням норм і суд визнав всі експертизи дійсними. Підприємство весь цей час то припиняє роботу, то відновлює.

Такий "мякий" вирок обурив присутніх у залі суду активістів Василя Гандзюка та Леоніда Хіхловського, які зустріли оголошений вирок вигуками «Ганьба!».

На сході люди в черговий раз за останні 6 років теж висловити своє обурення. Прийшов на протест і голова Дунаєвецької райдержадміністрації Олександр Бернашевський, який намагається знайти компроміс і порозуміння між сторонами конфлікту.

Зрештою, після словесних баталій, вирішили підготувати та підписати трьохсторонній меморандум між власниками виробництва, мешканцями прилеглих будинків та райдержадміністрацією, де кожна сторона візьме на себе певні обов'язки та відповідальність.

За цим документом мали б власники цеху встановити додаткові фільтри для очищення викидів виробництва, а мешканці дадуть їм спокій, а чиновники, нарешті, вгамують гармидер.

В свою чергу місцевий активіст Василь Гандзюк, який останніми місяцями провів акції протесту під Міністерством внутрішніх справ та Адміністрацією президента у Києві, не бачить сенсу йти на будь-які домовленості з порушниками закону.

Він продовжуватиме боротьбу за винесення виробництва ТОВ "Центр інноваційно-будівельних технологій" теплоізоляційних плит за межі міста.

Більше новин про протести, акції та мітинги в області читайте на khm.depo.ua.