Заплатити за "зайві квадрати" хмельничанам потрібно до кінця серпня

Міськрада Хмельницького затвердила податок на "зайві" квадрати в розмірі один відсоток
Depo.
26 липня 2016 10:20
ФОТО: depo.ua
Заплатити за "зайві квадрати" хмельничанам потрібно до кінця серпня
Заплатити за "зайві квадрати" хмельничанам потрібно до кінця серпня

До кінця літа хмельничани мають заплатити податок на нерухомість, яка належала їм у 2015 році, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Всім".

Плитити доведеться однаково, що за зайві квадрати радянських будівель, що за елітні новобудови.

З 1 липня розпочався період сплати податку на нерухомість для власників будинків і квартир. Розрахуватися з державою потрібно протягом 60 днів після отримання від органу Держфіскальної служби податкового повідомлення. Хто не встигне, отримає штраф.

 З 2016 року оподатковується не лише житлова нерухомість, але і нежитлова. Відтепер хмельничанам доведеться платити і за господарські будівлі, такі як сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, тощо. Якщо ж у людини є у власності і те, і те, то податок сплачуватиметься з усіх об’єктів.

Виходячи з розміру мінімальної зарплати, яка на 1 січня становила 1378 гривень, максимум, який доведеться заплатити містянам за один "зайвий" квадрат у 2016 році, складе 13,78 гривень. За метр нежитлової нерухомості треба буде віддати 6,89 гривень.

Термін спливає 28 серпня 2016 року, після чого тим, хто забарився, буде нарахована штрафна санкція – 10% від суми податку, а якщо термін перевищить 30 днів – то всі 20%. 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький