Заплатити за "зайві квадрати" хмельничанам потрібно до кінця серпня

Міськрада Хмельницького затвердила податок на "зайві" квадрати в розмірі один відсоток
Заплатити за "зайві квадрати" хмельничанам потрібно до кінця серпня
Заплатити за "зайві квадрати" хмельничанам потрібно до кінця серпня

До кінця літа хмельничани мають заплатити податок на нерухомість, яка належала їм у 2015 році, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Всім".

Плитити доведеться однаково, що за зайві квадрати радянських будівель, що за елітні новобудови.

З 1 липня розпочався період сплати податку на нерухомість для власників будинків і квартир. Розрахуватися з державою потрібно протягом 60 днів після отримання від органу Держфіскальної служби податкового повідомлення. Хто не встигне, отримає штраф.

 З 2016 року оподатковується не лише житлова нерухомість, але і нежитлова. Відтепер хмельничанам доведеться платити і за господарські будівлі, такі як сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, тощо. Якщо ж у людини є у власності і те, і те, то податок сплачуватиметься з усіх об’єктів.

Виходячи з розміру мінімальної зарплати, яка на 1 січня становила 1378 гривень, максимум, який доведеться заплатити містянам за один "зайвий" квадрат у 2016 році, складе 13,78 гривень. За метр нежитлової нерухомості треба буде віддати 6,89 гривень.

Термін спливає 28 серпня 2016 року, після чого тим, хто забарився, буде нарахована штрафна санкція – 10% від суми податку, а якщо термін перевищить 30 днів – то всі 20%. 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький