Законодавчий дисонанс: Чому на Хмельниччині навіть невакциновані діти ходять у садки та школи

Школярі без щеплень продовжують ходити в навчальні заклади – колапсу не сталося

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Законодавчий дисонанс: Чому на Хмельничч…

В Україні дітей, які не мають обов'язкових щеплень, мали б не допускати до навчання у садках та школах. Принаймні про це заявила тепер вже колишня глава міністерства освіти й науки Лілія Гриневич. Вона мотивувала це тим, що в умовах колективу невакциновані діти можуть поширювати інфекцію іншим дітям, які також можуть бути невакцинованими, але через медичні протипокази. Це ставить під загрозу і здоров'я вчителів та працівників освітніх закладів.

В обласному центрі це викликало переляк, і батьки навіть написали Е-петицію меру щодо забезпечення права на освіту та припинення будь-якої дискримінації проти нещеплених дітей. Звернення за вісім днів зібрало 525 підписів при 500 необхідних і лягло на стіл меру. Його реакції донині не було. Обласні ж чиновники, за рекомендаціями оперативного штабу МОЗУ з реагування на поширення кору в Україні, затверили "Календарний план проведення додаткових заходів з посиленої імунізації проти кору населення Хмельницької області у квітні – червні 2019 року". І на середину серпня встигли провести масову вакцинацію. Вдалося зробити щеплення 8,6 тисячам дітей. Працювали й мобільні бригади в закладах освіти.

"З урахуванням тих дітей, на яких додано документально підтверджені довідки про проведення щеплень (не за місцем навчання), нещепленими в області залишились 6363 дитини, з них 6150 (або 96, 7% від всіх) через відмови батьків та 213 дітей з медичними протипоказаннями до проведення щеплень", - пояснює очільник департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Яків Цуглевич.

Про ситуацію на сьогодні в школах області Depo.Хмельницький поцікавилося в головного освітянина області. "На Хмельниччині немає жодного випадку, жодного звернення, що когось там було недопущено до навчального процесу, чи до дошкільного навчального закладу," – запевняє директор департаменту освіти та науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля.

За його словами, у навчальних закладах області, як і загалом по Україні, немає ніяких норм щодо недопущення чи вилучення невакцинованих дітей зі шкіл чи садочків. "Це питання треба розділити на два складники: на медичний і освітній. Закон про інфекційні захворення чітко говорить, що діти, які не мають протиінфекційних щеплень, без відповідних протипоказань, не мають права відвідувати дитячі колективи. Ну, а дитячі садки та школи і є дитячими колективами, – пояснює він. – Разом з тим, законодавство про освіту не має жодної норми, яка вказує, що цих дітей треба вилучати із колективів. Навпаки, законодавство про освіту говорить, що кожен має право на здобуття відповідної освіти."

Для нещеплених дітей, тим часом, обіцяють створити інший формат здобуття освіти. Це може бути сімейна освіта, індивідуальне чи екстернатне навчання, чи щось інше. Освітяни ж все ж просять батьків дбати про здоров'я своїх дітей, прислухаючись до медиків, а не до неперевірених чуток. "Ми спільно із медичними працівниками ведемо активну розяснювальну кампанію щодо необхідності здійснення вчасних профілактичних щеплень. Це збереже здоров'я дітей, це збереже наше здоров'я. Це є дуже важливо," - константує Олег Фасоля.

Він додає, що допуску невакцинованих дітей до закладів освіти бути не може, адже це – порушення закону про освіту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme