Захоплених українських моряків заарештували на два місяці, їм загрожує шість років в'язниці (ОНОВЛЕНО)

Окупаційні "суди" Сімферополя і Керчі заарештували 15 полонених у Керченській протоці українських моряків на два місяці

Захоплених українських моряків заарештув…

Про це пише журналіст Антон Наумлюк, повідомляє Depo.ua.

"Київський районний суд" Сімферополя заарештував членів екіпажу буксира "Яни Капу" Віктора Варемеза і Сергія Цибізова суд на два місяці – до 25 січня 2019 року.

Пізніше на два місяці суд заарештував старшого матроса катера "Нікополь" Андрія Оприска та старшого матроса буксира "Яни Капу" Віктор Беспальченко.

Юрія Будзило (на фото з адвокатом Айдером Азаматовим), який також отримав два місяці, етапують до будівлі управління ФСБ для пред'явлення звинувачення і допиту.

На два місяці заарештували і старшого матроса буксира "Яни Капу" Володимира Терещенка. У нього, як і у Володимира Варимеза, були адвокати за призначенням.

Два місяці арешту дістали капітан-лейтенант Сергій Попов ("Нікополь") і старший матрос Михайло Власюк ("Яни Капу").

Згодом стало відомо про інших моряків, яких також заарештували до 25 січня 2019 року: Роман Мокряк, Владислав Костишин, Богдан Головаш, Сергій Чулиба.

Водночас Керченський міський суд заарештував на два місяці до 25 січня 2019 року ще трьох затриманих українських моряків Андрія Артеменка, Андрія Ейдера і Василя Сороку. Їх було поранено під час обстрілу, перебували в лікарні, Ейдер був прооперований. Незалежних адвокатів до них не допустили.

Заарештовані Київським райсудом Сімферополя моряки перебуватимуть у Сімферопольському СІЗО, наразі їх доставляють у ФСБ для вручення звинувачення за частиною 3 статті 322 КК РФ - "незаконний перетин кордону РФ групою осіб за попередньою змовою" і допиту. Максимальне покарання за статтею - шість років позбавлення волі.

Як повідомляє Наумлюк, про катування ніхто з тих, з ким вдалося сьогодні побачитися незалежним адвокатам, не повідомляв, але про психологічний тиск, який чинили співробітники ФСБ, щоб отримати "необхідні свідчення", говорив, наприклад, Сергій Цибізов, відео-допит якого поширили вчора російські ЗМІ.

Адвокат Маммет Мамбетов, що представляє інтереси Андрія Оприска разом з підзахисним був ву ФСБ і розповів, що їм вручили постанову про притягнення як звинуваченого, а також спробували допитати і провести дактилоскопію. І від давання показань і від передачі зразків відбитків пальців вони відмовилися, хоча раніше Оприско давав свідчення з адвокатом за призначенням.

"Він не визнає провини, вважає, та й вони всі вважають, що нічого незаконного не зробили. Під час первинних свідчень Оприско розповів, що моряки діяли згідно зі службовою інструкцією. На заклик очікувати на стоянці дозволу і лоцмана вони відреагували, як годиться. Очікували, а через сім годин, коли з'ясувалося, що відповіді немає, вирішили розвернутися і повернутися назад, після чого їх затримали", - розповів адвокат.

Раніше адвокатка Оксана Железняк, яка представляла інтереси Сергія Цибізова, розповіла, що йому висунули звинувачення за частиною 3 статті 322 КК Росії ("Незаконний перетин кордону"). Раніше повідомлялося, що буде легша частина 1 цієї ж статті, але для того, щоб вимагати арешту, звинувачення було перекваліфіковано на третю частину – "злочин групою осіб за попередньою змовою", який передбачає відповідальність до шести років позбавлення волі.

Сам Цибізов сказав адвокату, що його не катували, проте "тиснули психологічно для дачі необхідних показань". Провину він не визнав, заявив, що виконував накази вищого начальства.

За припущенням іншого адвоката українських моряків Джеміля Темиша, їхню справу після обрання запобіжних заходів передадуть до Москви.

Згодом адвокат Едем Семедляев відвідав свого підзахисного командира буксира "Яни Капу" Олега Мельничука в Білогірському ІТТ.

"Тримається добре. Розповів, що коли затримували зазнав фізичному впливу, але сильно не били. Його допитали, він розповів, як було: "Стояли, чекали лоцмана, потім на нас напали. Нічийого кордону ми не порушували, винним себе не вважаю", - розповів адвокат. Також Мельничук сказав, що розуміє, що "це політична справа, і моряки стали заручниками ситуації".

Разом з ним в Білогірськ привозили Євгена Семідоцького і В'ячеслава Зінченка. Однак слідчий стверджує, що Зінченко перебуває в Алуштинському ІТТ.

Нагадаємо, сьогодні, 27 листопада, окупаційний суд Сімферополя почав обирати запобіжні заходи захопленим на Азові українським морякам.

Їх права захищають кримськотатарські адвокати: Джеміль темиш, Едем Семедляєв, Ліля Гемеджі, Айдер Азаматов і Маммет Мамбетов.

Командувач ВМС ЗС України адмірал Ігор Воронченко через адвокатів передав лист полоненим морякам.

Довідка: 25 листопада російські кораблі протаранили український буксир, після чого обстріляли українські кораблі і захопили їх у полон.

27 листопада захоплених Росією українських моряків привезли до окупаційного суду Сімферополя, де над ними має відбутись суд.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme