UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

За ухилення від призову на військову службу призовникам загрожує три роки в’язниці

З жовтня по грудень в Україні буде проходити призов на військову строкову службу

За ухилення від призову на військову слу…

Ухилення від призову на строкову військову службу - карається обмеженням волі на строк до трьох років, попереджає Depo.Хмельницький з посиланням на кримінальний кодекс України.

За ухилення від призову на строкову військову службу стаття 335 кримінального кодексу передбачає обмеження волі на строк до трьох років.

Спосіб вчинення злочину, може бути різним. Так, вказані дії можуть полягати в самокаліченні, симуляції хвороби, підробленні документів, іншому обмані (скажімо, у доведенні до членів призовної комісії завідомо неправдивих відомостей про смерть чи тяжку хворобу близького родича тощо або у свідомому замовчуванні яких-небудь відомостей), а так само в прямій відмові від несення обов'язків військової служби.

При ухиленні шляхом бездіяльності, коли призовник без поважних причин не прибуває у строки, встановлені військовим комісаріатом та вказані у повістці, до призовної дільниці для відправлення у військову частину, злочин є закінченим з моменту нез'явлення призовника до призовної дільниці. Поважними причинами нез'явлення у даному випадку вважаються такі, що підтверджуються відповідними документами.

Слід пам'ятати, що українці, які отримали повістки, повинні відвідати пункти збору, незважаючи на дату отримання повістки. Важливо пам'ятати, що всі порядки, вручені особисто в руки і під підпис, вважаються законними, навіть ті, що отримані в непризовний час.

Але:

"Відсутнє чітке визначення легальності і нелегальності повісток, вручених у непризовний період. Таким чином, можна сказати, що подібні повістки нелегальні. Враховуючи даний факт, військові комісари активно користуються можливістю вручати повістки при будь-якій зручній можливості. Що стосується вручення повістки, належним чином повістка може бути вручена лише в руки і під підпис. Ситуації, коли повістки залишають у двері або поштовій скриньці, не є належним врученням повістки у військкомат", – пояснив юрист Практики управління конфліктами АТ "Юскутум" Семен Астапов .

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme