UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

За протерміновані борги за "комуналку" українців чекає пеня та навіть припинення надання послуг

Уже з 10 червня відповідальність за несплачену "комуналку" стане жорсткішою

За протерміновані борги за "комуналку" у…

З 10 червня 2018 року вступає в дію новий Закон України "Про житлово-комунальні послуги", в рамках якого відповідальність споживача за непогашену заборгованість стане більш жорсткою, передає Depo.Хмельницький.

Закон передбачає нарахування пені за кожний день її прострочення, обмеження та припинення надання послуги в цілому.

Загалом новий закон стосується всіх українців, але найбільше все ж таки містян. Він встановлює новий порядок укладення договорів на отримання комплексу житлово-комунальних послуг - водо-, газо-,тепло- електропостачання, вивезення сміття, послугу управління будинком тощо. Йдеться, зокрема, про регулювання відносин між мешканцями і тими, хто надає житлово-комунальні послуги. Документ покликаний перевести ці відносини у ринкову площину і надати нові можливості співвласникам будинків.

Закон впроваджує типові види договорів, які дозволять співвласникам будинків або окремим споживачам самостійно обирати модель постачання комунальних послуг у їх будинках. Так, вони зможуть домовлятися з компанією-управителем, яка буде надавати послуги, щодо вартості послуг.

Так само співвласники зможуть делегувати управителю частину функцій з управління спільним майном будинку.
Власне, закон передбачає вичерпний перелік прав та обов'язків між трьома гравцями - так званими "управителями", виконавцями комунальних послуг та споживачами таких послуг. Що дуже важливо, він містить норми, які передбачають відповідальність за відсутність послуг або неякісне їх надання. Завдяки цим нормам у споживачів з'явиться механізм захисту своїх прав.

Нагадаємо, борги жителів Хмельниччини за комуналку вже "перевалили" за півмільярда.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"