За півроку збитки "Хмельницькгазу" зросли у півтора рази

Газовики "напрацювали" всього 71,9 млн грн

Перше півріччя 2018 року ПАТ "Хмельницькгаз" завершив із збитками 71,9 млн грн. За весь минулий рік збитки компанії становили 46,2 млн грн, повідомили Depo.Хмельницький в прес-службі підприємства.

"Збитки діяльності з доставки газу зростають через неадекватність встановлених державним регулятором - НКРЕКП тарифів на розподіл газу. Тариф не покриває обґрунтованих витрат газорозподільної компанії, - кажуть в компанії. - Найбільшою проблемою є різниця у вартості газу для технологічних потреб."

За словами фінансового директора Олександра Храпицького, тарифом передбачено, що компанія купуватиме на ринку газ для виробничо-технологічних та власних потреб за ціною 5958,67 грн/тис. куб. м (без ПДВ). При цьому, якщо у 2017 році фактична середньорічна ціна складала 8033,68 грн/тис. куб. м (без ПДВ), то вже за п'ять місяців поточного року середньомісячна ціна становить 10864,14 грн/тис. куб. м (без ПДВ).

"З урахуванням того, що витрати на придбання газу для технологічних потреб складають 44,3 % від всієї тарифної виручки, ця різниця в ціні стала головною причиною отримання збитків," - резюмує Храпицький.

Водночас, продовжують зростати інші статті витрат, пов'язані з діяльністю компанії. Наприклад, вартість паливно-мастильних та інших матеріалів, необхідних, в першу чергу, для роботи аварійно-диспетчерської служби ПАТ "Хмельницькгаз" та інших служб, з початку року зросла на 5 %, а за минулий рік - на 16 %.

"Дисбаланси за минулі періоди можуть бути усунуті виключно за рахунок встановлення в тарифі компенсацій збитків попередніх періодів в розмірі 190 млн грн," - переконує газовик.

Нагадаємо, на початок весни жителі області боргували 330 мільйонів гривень за газ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький