ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

За півроку збитки "Хмельницькгазу" зросли у півтора рази

Газовики "напрацювали" всього 71,9 млн грн

Depo.
11 серпня 2018 13:29
ФОТО: depo.ua

Перше півріччя 2018 року ПАТ "Хмельницькгаз" завершив із збитками 71,9 млн грн. За весь минулий рік збитки компанії становили 46,2 млн грн, повідомили Depo.Хмельницький в прес-службі підприємства.

"Збитки діяльності з доставки газу зростають через неадекватність встановлених державним регулятором - НКРЕКП тарифів на розподіл газу. Тариф не покриває обґрунтованих витрат газорозподільної компанії, - кажуть в компанії. - Найбільшою проблемою є різниця у вартості газу для технологічних потреб."

За словами фінансового директора Олександра Храпицького, тарифом передбачено, що компанія купуватиме на ринку газ для виробничо-технологічних та власних потреб за ціною 5958,67 грн/тис. куб. м (без ПДВ). При цьому, якщо у 2017 році фактична середньорічна ціна складала 8033,68 грн/тис. куб. м (без ПДВ), то вже за п'ять місяців поточного року середньомісячна ціна становить 10864,14 грн/тис. куб. м (без ПДВ).

"З урахуванням того, що витрати на придбання газу для технологічних потреб складають 44,3 % від всієї тарифної виручки, ця різниця в ціні стала головною причиною отримання збитків," - резюмує Храпицький.

Водночас, продовжують зростати інші статті витрат, пов'язані з діяльністю компанії. Наприклад, вартість паливно-мастильних та інших матеріалів, необхідних, в першу чергу, для роботи аварійно-диспетчерської служби ПАТ "Хмельницькгаз" та інших служб, з початку року зросла на 5 %, а за минулий рік - на 16 %.

"Дисбаланси за минулі періоди можуть бути усунуті виключно за рахунок встановлення в тарифі компенсацій збитків попередніх періодів в розмірі 190 млн грн," - переконує газовик.

Нагадаємо, на початок весни жителі області боргували 330 мільйонів гривень за газ.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook