ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

З'явився перший інтернет-музей комп'ютерних вірусів

Ініціатором такої експозиції став фінський спеціаліст Мікко Хиппонен
Depo.
9 лютого 2016 17:27
ФОТО: depo.ua
З
З'явився перший інтернет-музей комп'ютерних вірусів

На сервісі Archive.org нещодавно запрацював онлайн-музей вірусної продукції 80-90х років минулого століття, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на hi-tech.

Мікко Хиппонен "збирав" віруси 25 років, так у нього назбиралася ціла колекція шкідливих вірусів і він вирішив продемонструвати її користувачам.

Музей називається Malware Museum, в ньому можна побачити кілька десятків шкідливих програм 80-90-х років. Користувачі можуть подивитися, що могло трапитися з комп'ютером при зараженні його тим або іншим вірусом.

З'явився перший інтернет-музей комп'ютерних вірусів - фото 1

Щоб убезпечити відвідувачів, найбільш руйнівні частини з вірусів були усунені. Все, що залишилося — комп'ютерна графіка в інтер'єрі DOS.

Зараз у музеї доступно 65 зразків, здебільшого вірусів. Є Ambulance з анімацією ASCII у вигляді швидкої допомоги на екрані, навіть зі звуком, рух якої закінчується зустріччю з бетонною стіною. Інший вірус з простою назвою Italian показує італійський прапор з повідомленням на екрані ITALY IS THE BEST COUNTRY IN THE WORLD.

З'явився перший інтернет-музей комп'ютерних вірусів - фото 2

Ще там представлений перший у світі вірус Frodo (названий на честь персонажа "Володаря кілець"). Вірус заражав пристрій, виводячи на екран повідомлення "Frodo Lives" (Фродо живий). Також показаний цікавий старий вірус Casino. Він пропонував "жертві" зіграти в певну комп'ютерну гру. Якщо користувач вигравав — отримував свої дані і вірус звільнявся, а якщо програвав — дані з жорсткого диска стиралися.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький