З потеплінням на Хмельниччині й активізуються кліщі

Перебуваючи на природі в перші теплі весняні деньки, краянам потрібно бути обачними

З настанням теплих сонячних днів більшість прагне активного відпочинку на природі. У цей час активізуються й маленькі паразити - кліщі, що завдають чималої шкоди людям і тваринам, повідомляє Depo.Хмельницький.

В лісі, парку чи на присадибних ділянках людей підстерігає небезпека бути ураженими лісовими кліщами.

Лісовий кліщ - це маленький паразит, який переносить віруси кліщового енцефаліту - гострого і важкого запалення центральної нервової системи.

Фахівці закликають бути уважними й обережними під час відпочинку в зарослих паркових, лісопаркових та лісових смугах, а також на пляжах, поблизу густих кущів. Варто одягати в такі місця легкий, але закритий одяг - штани, сорочки з довгими рукавами, тощо. Обов'язковим є головний убір.

Рекомендується через кожні 2-3 години оглядати відкриті частини тіла, а при зупинці на великий привал (удень і ввечері) проводити повний огляд одягу і тіла. В одязі особливо ретельно треба перевірити всі складки. Кліщів шляхом струшування видалити не можливо.

Потерпілого обов'язково слід показати лікареві. Впродовж місяця знадобиться нагляд за його станом, особливо якщо це дитина. За появи ознак захворювання (млявість, головні болі, запаморочення, ломота в суглобах), потрібна негайна госпіталізація.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький