UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як бажану прогулянку не зіпсувати зустріччю з кліщами

Перебуваючи на природі в теплі весняні деньки, краянам потрібно бути обачними

Як бажану прогулянку не зіпсувати зустрі…

Рання весна і висока температура пробудили комах, що в таку пору надто агресивні, цьогоріч ще в березні пробудили кліщів. В лісі, парку чи на присадибних ділянках людей підстерігає небезпека бути ураженими лісовими кліщами. Зустріти кліща можна й на будь-якому газоні. Найчастіше вони сидять у траві, на висоті 20–60 см, і лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини.

У другий місяць карантину надто хочеться на прогулянку, а обмеження навіть змушують йти на віддалені алейки, чи малолюдні посадки й береги річок. Якраз там і чи не найбільше чатують "зголоднілі" комахи на своїх "жертв".

Іксодові кліщі можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини і тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Збудники потрапляють у наш організм під час присмоктування кліща.

Фахівці закликають бути уважними й обережними під час відпочинку в зарослих паркових, лісопаркових та лісових смугах, а також на пляжах, поблизу густих кущів. Варто одягати в такі місця легкий, але закритий одяг - штани, сорочки з довгими рукавами, тощо. Обов'язковим є головний убір.

Як уберегтися від кліщів

Якщо зібралися на прогулянку, навіть у карантин, насамперед подбайте про відповідне вбрання: найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами, світлого кольору, дуже бажано вдягнути штани і заправити їх у шкарпетки.

На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте у траву обабіч: саме там кліщів найбільше.

Коли кліщ чіпляється до одягу, то залишається нерухомим, аж доки ви припините активно рухатись, сядете чи ляжете. Саме тоді нападник починає шукати місце прикріплення до тіла — повільно переміщується знизу вгору. Цей процес може тривати від 30 хв до трьох і більше годин, ба навіть кілька днів.

Оглядайте себе та своїх близьких щодвігодини прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: тварина виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус. Потрібен ретельний огляд, оскільки нападником може бути і так звана німфа — молодий дуже маленький кліщ.

Дехто використовує для відлякування кліщів засоби від комарів. Робити це в жодному разі не можна, – радять медики. Кліщ, який потрапив в зону дії такого препарату, занадто збуджується і вже не повзає по тілу, обираючи містечко трохи краще (зазвичай на це у нього йде 2-3 години, і за цей час його встигають або зняти, або струсити), а всмоктується в будь-яке місце.

Одразу після повернення додому ще раз треба оглянути дітей, тварин і себе: найкраще це зробити в білій ванні з добрим освітленням.

Одяг, який зняли, слід ретельно почистити і випрати. Те саме зробити варто і з речами, якими користувалися на прогулянці. Просте витрушування не допоможе позбутися кліща.

Рекомендується через кожні 2-3 години оглядати відкриті частини тіла, а при зупинці на великий привал (удень і ввечері) проводити повний огляд одягу і тіла. В одязі особливо ретельно треба перевірити всі складки. Кліщів шляхом струшування видалити не можливо.

Потерпілого обов'язково слід показати лікареві. Впродовж місяця знадобиться нагляд за його станом, особливо якщо це дитина. За появи ознак захворювання (млявість, головні болі, запаморочення, ломота в суглобах), потрібна негайна госпіталізація.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme