З нагоди Всесвітнього дня котів: Користь та краса пухнастеньких друзів

Уже 15 років у світі, за ініціативи Міжнародного фонду благополуччя тварин, відзначається котяче свято

З нагоди Всесвітнього дня котів: Користь…

8 серпня святкується за ініціативою Міжнародного фонду благополуччя тварин з 2002 року як Всесвітній день котів, чи кішок - як кому до вподоби.

Depo.Хмельницький підготував добірку світлин та трішки історії та традицій свята.

У світі практично не існує людей, байдужих до кішок. Приблизно 80% всіх жителів планети тримають домашніх тварин, і більше половини обрали саме котів.

15 років тому Міжнародний фонд Animal Welfare розпочав цю миленьку дату, що полюбилася мільйонам людей.

Проте у світі існує кілька Днів котів - в різних країнах це свято відзначають у різні дні. Наприклад, в США - 29 жовтня, в Італії - 17 листопада, в Японії - 22 лютого, а в Польщі - 17 лютого.

До цього свята в різних країнах влаштовують спеціальні виставки, відкривають котячі парки, де можна вигулювати своїх улюбленців, дизайнери навіть шиють колекції одягу для пухнастиків.

У цей день привозять їжу в котячі притулки. Ці домашні улюбленці, кажуть, знімають стрес і піднімають настрій.

Отож, декілька цікавих фактів про цілющу силу котів.

Кішка допомагає подолати стрес, невроз, відчуття самотності і навіть депресію.

Це - унікальна тварина. Вона може точно вловити поганий настрій свого господаря і допомогти його подолати. Фахівці з фен-шую стверджують, що представники родини котячих чудово очищують приміщення від негативної енергії. Вони безпомилково визначають несприятливі місця в домі, і там, де з задоволенням розляглась кішка, не радимо ставити ліжко.

Коти і кішки мають потужний лікувальний ефект. Існує навіть напрям сучасної медицини "фелінотерапія" (від латинського felis – кішка), який займається науковим вивченням методів профілактики і лікування різноманітних захворювань за допомогою "пухнастих лікарів". Просто погладжуючи кішку, людина може нормалізувати пульс, знизити артеріальний тиск, зняти головний біль і дискомфортні відчуття в суглобах. А деяких кішок можна назвати справжніми енергоінформаційними приладами. Адже вони безпомилково відчувають хворі місця свого господаря і лягають саме на ці ділянки. Але оздоровчий ефект може відбуватись і тоді, коли кіт просто поруч. Вчені стверджують, що люди, в домі яких є кіт, хворіють в п'ять разів рідше за інших.

Цілющий ефект має і муркання кішки, тобто звукові коливання певної частоти. Воно стимулює процеси зцілення, прискорює загоювання ран і навіть зміцнює імунітет. Учені Інституту дослідження фауни із Північної Кароліни дійшли до висновку, що вібрації на частоті між 22 і 44 герц, на яких, власне, і муркає кицька, сприяють регенерації клітин. А ще в результаті впливу звукових коливань такої частоти підвищується щільність кісток, а це сприяє більш швидкому зрощуванню переломів.

Вважається, що безпородні кішки в справі лікування можуть дати фори своїм породистим побратимам. А от породисті "лікарі" мають вузьку спеціалізацію. Так, довгошерсті кішки допомагають при безсонні, депресії та дратівливості. Кішки середньої пухнастості полегшують перебіг серцево-судинних захворювань. А короткошерсті і сфінкси допомагають в лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту. Цікаво, що деякі сіамські кішки мають незрозумілу, з наукової точки зору, здатність вбивати хвороботворні мікроорганізми, які накопичуються в помешканні, і успішно лікують застуду. Не існує і єдиної думки щодо того, яке забарвлення котів найкраще в справі лікування. У Америці найбільш цілющими вважають короткошерстих "брюнеток", а от у Англії надають перевагу "блондинкам". "Хлопчики" краще лікують артрози і радикуліти. А от "дівчатка" краще справляються із захворюваннями нервового походження. І не забувайте, що не всі коти здатні бути лікарями.

Сеанс "кототерапії""можливий лише в тому випадку, якщо ви по-справжньому любите свого пухнастого друга. Пам'ятайте, що кішку не можна силою утримувати біля себе і примушувати лікувати. Ніякої користі від примушування не буде. Кішка повинна це зробити сама. Лікувальний ефект настає лише при довірчому і тісному контакті між твариною і її господарем. Щиро любіть свою кицю, ставтеся до неї лагідно, з повагою, і тоді до лікарів вам доведеться ходити набагато рідше.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme