З когорти безробітних на Хмельниччині – 40% молоді

В області працевлаштовано 10 тисяч осіб
Depo.
2 листопада 2016 17:11
ФОТО: depo.ua
З когорти безробітних на Хмельниччині – 40% молоді
З когорти безробітних на Хмельниччині – 40% молоді

З працевлаштованих 10 тисяч подолян через Центри зайнятості, кожен третій віком до 35 років, повідомляє Depo.Хмельницький.

На Хмельниччині офіційно безробітних із числа молоді до 35 років – близько 40% від зареєстрованого ринку праці, або 13 тисяч осіб.

За інформацією сайту облдержадміністрації, впродовж 9 місяців року за сприяння служби зайнятості загалом працевлаштовано понад 10 тисяч безробітних, кожен третій із них – це молодь до 35 років.

Підтримкою безробітної молоді є й залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру. Вже цього року понад 1000 молодих осіб скористалися такою послугою.

Досить активні молоді люди і в започаткуванні власної справи. Так, з початку року за сприяння служби зайнятості започаткували власну справу 130 безробітних осіб, з них  майже 52%  – молодь. 

Одним із шляхів підвищення конкурентоспроможності молоді, що  дає  можливість знайти своє гідне місце на ринку праці є професійне навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації. Впродовж січня–вересня близько 1,5 тис. безробітних із числа молоді до 35 років були охоплені професійним навчанням.

Директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня підкреслив, що на сучасному етапі стрімких змін у суспільно–політичному житті, запровадження системних реформ в країні служба зайнятості впроваджує нові креативні форми роботи із населенням.

 "Ми почали активно використовувати власні інтернет-ресурси. Зокрема,  шукачі роботи можуть самостійно, або за  допомогою фахівців центрів зайнятості, скласти, записати резюме або відеорезюме та розмістити  на сайті служби зайнятості, сторінці в Fасеbооk, каналі YouTube. Також, ми пропонуємо молоді самостійне навчання з метою отримання додаткових знань та компетенцій за допомогою безкоштовних он-лайн-курсів "Prometheus", які є доступними для всіх користувачів Інтернет. Це український громадський проект, який співпрацює з викладачами кращих ВНЗ України та надає безкоштовну можливість університетам, організаціям та провідним компаніям розміщувати відкриті онлайн-курси на власній онлайн-платформі," – розповідає Черешня.

Цьогоріч провели 760 різнопланових профорієнтаційних заходів для молоді, яка навчається у закладах різних типів, під час яких надано понад 29,2 тисяч послуг. Це –  Дні відкритих дверей центрів зайнятості, Дні кар’єри, професіографічні екскурсії, профорієнтаційні уроки, семінари “Молодь на ринку праці, “Особливості зайнятості молоді”, “Презентації професій, навчальних закладів, роботодавців”, семінари з техніки пошуку роботи,  ігротеки, виїзні акції, конкурси, інтерактивні заходи та ін. Традиційно восени проводяться ярмарки професій.

Підсумовуючи посадовець зазначає: "Працевлаштування молодої людини залежить від багатьох факторів, і не лише від економічних, але й, від правильно вибраної професії та від адекватної оцінки своїх можливостей; від готовності навчатися впродовж всього життя відповідно до потреб ринку праці; починати із малого та будувати свою професійну кар'єру. А тим молодим людям, яким важко визначитись, допоможуть фахівці служби зайнятості, інших державних та недержавних структур, громадських організацій, які працюють з молоддю."

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт