UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

З чим прийшли до свого свята аграрії Хмельниччини

Цієї неділі відзначають День працівників сільського господарства України

З чим прийшли до свого свята аграрії Хме…

Напередодні свята працівники сільського господарства області порахували зроблене і підсумували аграрний рік.

Агроформування області уже завершують осінній комплекс робіт. Намолочено 3,8 млн цьогоріч тонн зерна при середній урожайності 70 ц/га, що є одним з найкращих показників в державі, а з врожайності ранніх зернових – найвищим показником. Після завершення всього комплексу жнивних робіт аграрії області очікують отримати вал  зерна  близько 4 млн тонн, що на рівні минулого року. За останні 5 років валове виробництво зерна в області збільшилося на 600 тис. тонн, або на 15%.

На даний час на завершенні збирання цукрових буряків, накопано більше 1,3 млн тонн. Середня врожайність складає 511 цнт з гектара.

В області працюють 4 цукрових заводи якими вже вироблено близько 150 тис. тонн цукру. Всього планується виробити цукру понад 160 тис. тонн, що дає можливість повністю забезпечити не тільки населення та харчову промисловість Хмельниччини, а й реалізовувати продукцію за межі області і країни.

Вагомих досягнень одержали товаровиробники області у вирощуванні таких культур, як кукурудза на зерно, соя та соняшник, урожайність кукурудзи на зерно по всіх категоріях господарств становить майже 100 ц/га, а на окремих площах сягає 110-130 центнерів. Необхідно відмітити, що рівень валового виробництва кукурудзи зріс за останні  роки вдвічі, а  соняшника – в п’ять разів.

Агроформування Хмельниччини в непростих умовах  в оптимальні строки провели сівбу озимих культур під урожай наступного року. Всього посіяно понад 230 тис. гектарів озимих зернових культур та 63 тис. га озимого ріпаку. Всі площі перебувають у доброму та задовільному стані. На даний час ведеться підготовка ґрунту під посів ярих культур.

В області діє близько понад 900 малих фермерських господарств, які використовують 130 тис. га площ сільгоспугідь. Питома вага фермерських господарств у сільськогосподарському виробництві області становить 12% і цей показник постійно зростає.

Останніми роками розвивається в області органічне землеробство, як альтернатива сучасним системам виробництва сільськогосподарської продукції. На даний час в області працює 26 підприємств, які виробляють сільськогосподарську продукцію за органічними технологіями. Напрям їх діяльності різноманітний – це вирощування зернових культур та плодів, виробництво тваринницької продукції, меду, збір дикоросів тощо. 

Високі результати ведення рослинницької галузі отримані за рахунок впровадження на більшості площ сучасних прогресивних технологій та суттєвого оновлення машинно-тракторного парку, чому сприяла державна Програма часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки. Тільки цьогоріч господарства області купили 328 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання на суму понад 500 млн гривень, а за останні 5 років машинно-тракторний парк сільгосппідприємств області оновлено майже на 1400 одиниць. Це трактори, грунтообробна і  посівна техніка, оприскувачі, зерно-і кормозбиральні комбайни.

В 2019 році продовжено позитивну динаміку в нарощування поголів’я ВРХ в сільськогосподарських підприємствах традиційно за чисельністю великої рогатої худоби область в Україні займає ІІІ місце, з чисельності поголів’я корів - друге. Сьогодні позитивну динаміку за 9 місяців цього року з виробництва молока мають лише дві області (Тернопільська і Хмельницька) і за темпами росту його виробництва область займає І місце в державі.

Розвиток сільського господарства області дає можливість успішно розвиватись харчовій та переробній промисловості області, яка налічує 110 підприємств основного кола звітності, до 300 середніх і малих підприємств, приватних підприємців та фізичних осіб, які займаються виробництвом харчових продуктів. В структурі промислової продукції виробництво харчових продуктів та напоїв становить майже третину.

З початку 2019 року реалізовано харчових продуктів, напоїв і на суму 8,8  млрд гривень, що на 1,5 млрд гривень більше ніж у минулому році. Найбільших темпів росту досягнули з виробництва олії, виробництво якої збільшено в порівняні з попереднім роком майже в 6 разів.

Для надання послуг особистим селянським господарствам в області у 9 районах створено та функціонує 15 сільськогосподарських  кооперативів.

Є в області й сім фермерських господарства сімейного типу із виробництва молока. Загалом ці господарства утримують більше 100 корів.  

З початку року створено 1360 нових робочих місця, в тому числі 180 постійних. За цей період  середньомісячна заробітна плата в аграрному секторі у розрахунку на одного штатного працівника проти відповідного періоду попереднього року зросла на 12% і становить 9012 гривень. 

За оперативними даними у поточному році за оренду земельних паїв нараховано майже 2,5 млрд грн орендної плати, що на  330 млн грн більше до минулого року, а з 2014 року цей  показник збільшився втричі. Станом на 01 листопада поточного року за оренду земельних часток (паїв)  виплачено 2,2 млрд грн або  86% до належного.

З початку року проведено близько 1000  ярмаркових заходів, на яких  реалізовано 28 тис. тонн  сільськогосподарської продукції за цінами виробників на загальну суму 450 млн гривень. Ярмаркові ціни на основні продукти харчування були нижче ринкових в межах 10%.

Проведена робота сприяє стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку. На сьогодні вартість основних продуктів харчування, які входять до споживчого кошика жителів Хмельниччини одна з найнижчих по Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme