Хмельниччина долучилася до акції "16 днів проти насильства”
Суспільство намагається підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства
- Хмельницький
-
26 листопада 2019 12:14

До Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" долучається і Хмельниччина, повідомляє Depo..Хмельницький з посиланням на прес-службу ОДА.
Цьогоріч у рамках програми "Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні", яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочинає нову хвилю кампанія "Розірви коло". Ціль кампанії – підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства.
З початку поточного року у Хмельницькій області зареєстровано близько 3000 повідомлень про випадки домашнього насильства, переважна кількість яких (2219 випадків) надійшли від постраждалих жінок, 18 – від чоловіків, решта від дітей. В Департаменті соцзахисту зазначають, що ці данні значно занижені, адже в нашому суспільстві все ще існує проблема довіри до органів державної влади та правоохоронних органів, що опікуються цими питаннями.
В області обговорили початок роботи на теренах краю мобільних груп реагування та запобігання домашньому насильству "Поліна", відновлення довіри постраждалих від насильства осіб до органів та служб задіяних у протидії цьому явищу, злагодженій діяльності спеціальних служб у нівелюванні наслідків протиправної поведінки кривдників, а також поділились досвідом щодо вирішення проблемних ситуацій з якими вони зіткнулися у ході своєї роботи.
Громадяни та державні і громадські організації з більш ніж 100 країн світу в ці дні активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.
Генеральною Асамблеєю ООН офіційно цей день був оголошений у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році. Акція ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
У ці шістнадцять днів входять й інші важливі дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.
Нагадаємо, що у вересні у навчальних закладах області проходили різноманіні заходи, що покликані запобігти насильству в дитячому середовищі.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 14:28На Хмельниччині горіло більше як 4 тисячі квадратних кілометрів екосистем (ФОТО) ФОТО
- 14:00 Кожен третій пенсіонер в Україні отримує 3 340 грн пенсії
- 23:30На Великдень в Україні посилять заходи безпеки
- 18:11Дезодоранти та антиперспіранти: як вибрати та правильно використовувати Актуально
- 14:25У Хмельницькому в академії ДПСУ знайшли тіло 20-річного курсанта
- 20:51Болгарія не продаватиме реактори для Хмельницької АЕС
- 10:49На Хмельниччині скоротять тривалість комендантської години у Великодню ніч
- 10:59Трагедія на Хмельниччині: 18-річний мотоцикліст на смерть збив 11-річного хлопчика
- 13:01Міжрегіональну схему переправлення чоловіків через державний кордон викрили на Хмельниччині ФОТО
- 09:40На Хмельниччині вночі ППО збила 4 дрони
- 12:40На Хмельниччині п'яна жінка забула в гостях свою 4-місячну дитину
- 10:23На Хмельниччині затримали двох агентів РФ, що планували підірвати автівки вісьмох депутатів ФОТО
- 17:35Сервіс "Електронної черги" - оформлення біометричних паспортних документів у зручний час
- 10:45Ракетний обстріл Хмельниччини: Що відомо
- 10:35 ЗСУ збили вночі над Україною 13 з 23 ракет та 40 з 109 БПЛА
- 16:38Зеленський вручив орден "Золота Зірка" наймолодшому Герою України
- 23:30Через війну постраджали майже 1,5 тисячі пам’яток культурної спадщини та понад 2 200 об’єктів культурної інфраструктури
- 20:39Розповсюджували метадон у двох областях: Судитимуть організаторів наркокартелю з щомісячним прибутком у 5 млн грн ФОТО
- 12:18Про підозру повідомлено трьом особам, що вимагали у жителя Хмельниччини 200 тисяч доларів ФОТО