UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Хмельниччина долучилася до акції "16 днів проти насильства”

Суспільство намагається підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства

Хмельниччина долучилася до акції  "16 дн…

До Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" долучається і Хмельниччина, повідомляє Depo..Хмельницький з посиланням на прес-службу ОДА.

Цьогоріч у рамках програми "Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні", яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочинає нову хвилю кампанія "Розірви коло". Ціль кампанії – підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства.

З початку поточного року у Хмельницькій області зареєстровано близько 3000 повідомлень про випадки домашнього насильства, переважна кількість яких (2219 випадків) надійшли від постраждалих жінок, 18 – від чоловіків, решта від дітей. В Департаменті соцзахисту зазначають, що ці данні значно занижені, адже в нашому суспільстві все ще існує проблема довіри до органів державної влади та правоохоронних органів, що опікуються цими питаннями.

В області обговорили початок роботи на теренах краю мобільних груп реагування та запобігання домашньому насильству "Поліна", відновлення довіри постраждалих від насильства осіб до органів та служб задіяних у протидії цьому явищу, злагодженій діяльності спеціальних служб у нівелюванні наслідків протиправної поведінки кривдників, а також поділились досвідом щодо вирішення проблемних ситуацій з якими вони зіткнулися у ході своєї роботи.

Громадяни та державні і громадські організації з більш ніж 100 країн світу в ці дні активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

Генеральною Асамблеєю ООН офіційно цей день був оголошений  у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році. Акція ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У ці шістнадцять днів входять й інші важливі дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

Нагадаємо, що у вересні у навчальних закладах області проходили різноманіні заходи, що покликані запобігти насильству в дитячому середовищі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"