Травми через ожеледицю: Як компенсувати шкоду

Падіння на слизьких дорогах і отримані в результаті травми змусили краян звертатися до травмпунктів та витрачати кошти на лікування

Травми через ожеледицю: Як компенсувати…

З приходом перших морозів люди почали масово звертатися до травмпунктів з травмами отриманими в результаті падінь. Фахівці Хмельницького обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги розповіли хто винен в таких травмах, і як у таких випадках компенсувати шкоду та гроші.

"У Законі України "Про благоустрій" та в Правилах благоустрою територій міста Хмельницького говориться, що "керівники і відповідальні особи підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичні особи-підприємці, у тому числі орендарі або користувачі приміщень, тимчасових споруд, транспортних зупинок, зобов’язані проводити і контролювати щоденне прибирання (до 08:00 години) та підтримувати протягом дня у належному стані прилеглі, прибудинкові та дворові території до бордюрного каменя, прилеглих до них тротуарів, квітників і газонів, території земельних ділянок, наданих рішенням міської ради у користування або у власність, транспортні зупинки та прилеглі до них території – в радіусі 20 метрів", - одразу згадує правові номи юристка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Ольга Чорна.

За її словами, правилами визначено обов’язки власників земельних ділянок забезпечувати своєчасну очистку від снігу та льоду, дотримуючись таких правил:

- роботи з очистки від снігу та льоду розпочинати одразу після випадання снігу;
- в першу чергу очищати треба тротуари, дороги до під’їздів житлових будинків, місця зупинок пасажирського транспорту, люки водопровідних і каналізаційних колодязів;
- в період ожеледиці тротуари, переходи через вулиці, місця зупинок пасажирського транспорту, спуски, підйоми обов'язково треба посипати фракційними та іншими протиожеледними матеріалами;
- регулярно, з додержанням правил безпеки, проводити варто й очистку даху від снігу та льодових бурульок, огороджувати місця можливого падіння бурульок;
- вивозити зібрані з прилеглих територій сніг та лід треба самостійно, або силами спеціалізованих підприємств на умовах договору.

"Отже, якщо особа отримала ушкодження на території підприємства, установи, організації (в тому числі фізичної особи - підприємця, орендаря чи користувача), незалежно від форми власності, через порушення ними вимог Правил та невиконання заходів щодо очистки від снігу та льоду, насамперед потрібно сповістити про це відповідальну особу власника. Важливо також отримати контакти свідків пригоди, зробити фото місця події", – розповідає Ольга Чорна.

Вона додає, що зазвичай людині, яка постраждала, взагалі не до цього. Саме тому у випадку звернення до лікаря чи виклику швидкої слід вчасно отримувати та зберігати всі документальні підтвердження (виписки, довідки, квитанції, направлення). Це підтверджуватиме як факт лікування, так і витрати на медичну допомогу.

Коли ж травмований збирається звернутися до власника території, де сталася пригода, з вимогою про відшкодування збитків, то юристка радить це робити у письмовому вигляді та при свідках.

Людина, яка постраждала через неприбирання території власниками чи особами, які за неї відповідають, має право звернутися до суду і вимагати відшкодування завданої її здоров'ю шкоди та просити компенсувати витрати на лікування (чи інші додаткові витрати). Як свідчить судова практика, можливе також стягнення моральної шкоди.

Потерпілий у суді має надати докази, які підтверджують, що власник чи відповідальна особа не забезпечила належний стан території (наприклад, не облаштувала сходи спеціальними килимками відповідно до державних будівельних норм) і така бездіяльність призвела до травмування. А ще на вулицях міста у багатьох місцях є камери відеоспостереження, запис з яких можна використати як додатковий доказ.

До громадян, які не виконують або неналежно виконанують зазначені правила, можуть застосовувати і адміністративні стягнення у вигляді штрафу в розмірі від 340 до 1360 гривень, а на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 гривень.

Протоколи за фактами порушень законодавства, що регулює благоустрій населених пунктів складають уповноважені на те виконавчим комітетом міської ради посадові особи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme