Якіі люди страждають від "синдрому маленького песика"

Вчені з'ясували, що спільного між дрібними собачками та людьми невисокого зросту
Якіі люди страждають від "синдрому маленького песика"
Якіі люди страждають від "синдрому маленького песика"

Доволі часто в парках, на вулицях можна побачити, як крихітні тер'єрчики чи фншф маленьки собаки атакують вівчарок, а подекуди навіть людей, повідомляє Depo.Хмельницкий з посиланням на "Експрес".

За словами зоопсихолога Алан Кларк із університету Лондона, представники маленьких порід страждають від "синдрому маленького песика".

Ця особливість поведінки характерна також і для людей.

"Першопричина такої нелогічної, здавалося б, поведінки -- бажання себе захистити, - вважає фахівець із поведінки тварин Андрій Безродний. - Підвищеною агресивністю невеликий песик компенсує свої скромні габарити. Логіка проста: якщо мене боятимуться, то принаймні не ображатимуть. У природі це дуже поширене явище. Горобці нападають на круків і орлів. Пуми атакують ведмедів. І навіть крихітні риби кидаються у бій з великими, коли охороняють свою територію і їм здається, що хтось на неї претендує.

Подібне спостерігається і в поведінці людей, яку психологи знають, як комлекс Наполеона. Людина невеликого зросту прагне домінувати над іншими, у такий спосіб компенсуючи те, що не може дивитися на інших зверху".

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та