Якіі люди страждають від "синдрому маленького песика"

Вчені з'ясували, що спільного між дрібними собачками та людьми невисокого зросту
Depo.
23 жовтня 2016 18:49
ФОТО: depo.ua
Якіі люди страждають від "синдрому маленького песика"
Якіі люди страждають від "синдрому маленького песика"

Доволі часто в парках, на вулицях можна побачити, як крихітні тер'єрчики чи фншф маленьки собаки атакують вівчарок, а подекуди навіть людей, повідомляє Depo.Хмельницкий з посиланням на "Експрес".

За словами зоопсихолога Алан Кларк із університету Лондона, представники маленьких порід страждають від "синдрому маленького песика".

Ця особливість поведінки характерна також і для людей.

"Першопричина такої нелогічної, здавалося б, поведінки -- бажання себе захистити, - вважає фахівець із поведінки тварин Андрій Безродний. - Підвищеною агресивністю невеликий песик компенсує свої скромні габарити. Логіка проста: якщо мене боятимуться, то принаймні не ображатимуть. У природі це дуже поширене явище. Горобці нападають на круків і орлів. Пуми атакують ведмедів. І навіть крихітні риби кидаються у бій з великими, коли охороняють свою територію і їм здається, що хтось на неї претендує.

Подібне спостерігається і в поведінці людей, яку психологи знають, як комлекс Наполеона. Людина невеликого зросту прагне домінувати над іншими, у такий спосіб компенсуючи те, що не може дивитися на інших зверху".

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та