Як японські комікси "вмонтували" у хмельницьке самоврядування (ФОТО)

У Хмельницькому презентували статут міста у японських коміксах

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Як японські комікси "вмонтували" у хмель…

Перші тисячу примірників статуту обласного центру на 14 аркушах і виконаних у стилі японських коміксів манга презентували журналістам. Від виникнення ідеї до її реалізації пройшов майже рік.

Самі автори ініціативи тішаться з перших примірників свого ноу-хау, сподіваючись, що прості фрази та впізнавані картинки підштовхнуть підлітків та молодих людей до більш активного життя в громаді.

За словами менеджера проекту Анастасії Підганюк, взяли комікс за основу, щоб звиклі вже для молоді персонажі по-цікавому розповідали які саме є інструменти громадської участі в місті, які є права громадян і як користуватися цими можливостями.

Статут-комікс орієнтований на тих, хто не любить читати об'ємні документи, але легко сприймає візуалізовану інформацію. Трійка героїв доступно розповідають про дуже серйозні речі самоврядування.

У книжечці на 14 сторінок - лише кілька основних ключових тез статуту у формі діалогів.

"Ми робили його на папері, що виготовлений із переробленої макулатури - це теж такий певний посил до молоді", - розповідає Анастасія Підганюк, пояснюючи коричневато-сірий папір брошурки.

За словами авторів незвичного проекту, в Японії чверть усієї друкованої продукції виходить в такому стилі. Комікси манга полонили й сучасну українську молодь, увійшовши в повсякденне життя. Вони візуалізовано ніби віддалили від місцевого рівня статут за допомогою героїв, хоча "вмонтували" їх у місцеві локації.

Разом з тим в коротких діалогах - репліках уникали складних понять, спонукаючи й до прочитання повного його версії, яка в сотні-тисячі разів об'ємніша.

"Нелегко було працювати, адже оригінальний текст статуту написаний важкою юридичною мовою, багато в ньому визначень та термінів. Намагалися спочатку по розділах визначити основні тези, потім їх ще скорочували і скорочували," - каже координаторка Всеукраїнської ініціативи активна громада у Хмельницькому Юлія Мазур.

Малювали й розробляли статут міста в коміксах різновікові активісти, захопилися - переконують - не на жарт. "Наймолодша у нас була стажерка - їй десь 18 років, і найстарший - 42, здається, продовжує ділитися враженнями Юлія Мазур. - Було цікаво всім, ми розділили роботу - одні малювали, були ті, які дизайн-верстку робили, ми з Анастасією саме текст вибирали. Мабуть нам з Настею найцікавіше було - тому що ми дуже багато взнали про наше місто, статут опрацювали декілька разів, і багато там, реально, корисної інформації."

Планують зробити ще його в електронному форматі - сам статут, тому що багато людей "сидить" в Інтернеті і це отимає більше поширення. А ще - перетворити в розмальовки для малечі. Школярі зможуть, граючись, у лаконічній формі дізнатися про місцеве самоврядування та свою можливу участь в ньому.

А виддруковану першу тисячу примірників роздадуть на останній дзвоник учням Хмельницького.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme