UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Темперамент: Як визничити свій тип

Темпераментом називають вроджені особливості людини, які визначають динаміку протікання його психічних процесів

Темперамент: Як визничити свій тип…

Темперамент обумовлює реакції людини на зовнішні обставини, повідомляє Depo.Хмельницький.

Він значною мірою формує характер людини, її індивідуальність і є таким собі сполучною ланкою між організмом і пізнавальними процесами. Виділяють чотири простих типи темпераменту: сангвінічний, холеричний, меланхолійний і флегматичний.

Холерик - характеризується швидкістю дій, сильними, швидко виникаючими почуттями, яскраво відображених у мові, жестах, міміці. Холерики - люди активні і дуже енергійні, вони рухливі, сильні і наполегливі. Люди, які відносяться до холеричного типу темпераменту відрізняються швидкою збудливістю, імпульсивною реакцією. Їх рухи і почуття відрізняються стрімкістю, мова - емоційністю, запалом. Холерики прекрасні працівники. Вони вміють ставити перед собою чітку мету і домагатися її виконання. Люди цього типу відрізняються працездатністю і ініціативністю, вони дуже люблять свою роботу і готові для досягнення професійних цілей піти на все, подолати будь-які труднощі. Вони відрізняються швидкою розумовою діяльністю і швидкою зміною почуттів та емоцій.

Сангвінік - властиві жвавість, швидка збудливість і легка змінюваність емоцій. Сангвініки - люди активні, сильні, рухливі. Люди сангвінічного типу темпераменту відрізняються врівноваженістю, стриманістю. Завдяки рухливості нервових процесів, сангвініки активно мислять і відчувають. Сангвініків відрізняє жива, емоційна мова, швидка реакція. У роботі сангвініки не терплять монотонності і одноманітності. Однак це не говорить про те, що вони погані працівники. Завдяки своїй врівноваженості, легко відновлюють свої сили після напруженої роботи.

Флегматик - характеризується повільністю, спокоєм, слабким проявом почуттів зовні. Флегматики - люди сильні, врівноважені, при цьому пасивні та малорухомі, спокійні, працездатні, повільні, віддають перевагу спокійній, звичній обстановці. Нервові процеси протікають повільно, тому у них тривала, але глибока реакція. У флегматиків все повільно, але вірно; довго, але міцно. Може скластися враження, що вони не здатні на прояв почуттів, бурхливих емоцій. Однак, незважаючи на терплячий характер, вони здатні на емоційні вибухи, і тоді їх дуже важко заспокоїти. Тому завжди потрібно намагатися уникати конфліктних ситуацій з флегматиками.

Меланхоліком прийнято називати людину, схильну до депресії, сумного настрою, пригніченості. З точки зору психології меланхолік -характеризується підвищеною вразливістю і відносно незначним зовнішнім виразом почуттів. Для меланхоліків характерний слабкий тип нервової системи. Це люди емоційні, вони погано переносять нервові навантаження, тому їм необхідно надавати постійну психологічну підтримку, давати можливість регулярно відпочивати. На роботі їх активність і працездатність залежить від настрою: то висока, то низька. При низької працездатності меланхоліки швидко втомлюються, мають потребу в регулярному відпочинку. Меланхоліки дуже тонко відчувають, вони можуть помітити добре завуальовану брехню, лукавство співрозмовника, його характер і звички.

У зв'язку з винятковою складністю нервової системи людини, що визначає її темперамент, будь-який з класичних типів темпераменту (флегматик, сангвінік, холерик, меланхолік), визначений Гіппократом, в більш-менш "чистому" вигляді виявляється вкрай рідко. Найчастіше зустрічається темперамент змішаного типу.

Читайте також: Компліменти, які варто говорити жінкам.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"