Як визначити, що вас обманюють на заправці

Все частіше люди ведуть облік - скільки бензину знадобиться, щоб дістатися з дому на роботу і назад
Depo.
30 квітня 2016 17:32
ФОТО: depo.ua
Як визначити, що вас обманюють на заправці
Як визначити, що вас обманюють на заправці

АЗС недоливають автогаз і розводять бензин газоліном, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланняс на autonews.com.ua.


Будь-які, навіть самі дрібні "нестачі" і "невдачі" на АЗС помітити стало набагато простіше. Автовласники скаржаться не тільки на те, що беруть гроші за неіснуючі літри, але і на якість палива.
Ми з'ясували в експертів, як визначити, що вас обманюють на заправці.

Недоливу можна уникнути, попросивши у заправника мірний стакан.

"За законом, він повинен бути на будь-якій АЗС, та надати його зобов'язані на першу вимогу. При цьому ємність повинна бути опломбована", — підкреслює директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн. Якщо мірник вам не дають, їдьте до іншої заправки. В ідеалі необхідний мінімум(до наступної заправки) краще налити в каністру, а звідти вже наповнити бак. Правда, на деяких АЗС навчилися обходити цей перевіряючий маневр автовласників. "У той момент, коли вам принесуть мірник, під столом оператора буде перещелкнут тумблер, і ви отримаєте рівно стільки, скільки належить в цей мірник заливати", — констатує Косянчук.

Бувають випадки, коли в недоливі винна не АЗС, а нечистий на руку заправник, який на останньому літрі перекриває канал подачі бензину в пістолеті, а потім зливає з шланга оплачений вами літр. Тому по можливості заправляйтеся самі або хоча б стежте за діями заправника. Також зверніть увагу на оглядове вікно, експерти кажуть, що при наявності бульбашок можна сміливо вимагати гроші назад, адже разом з бензином вам заливають повітря.

Більше грошей доводиться витрачати і з-за низької якості палива.

Газолін — далеко не найгірша добавка з усіх можливих домішок. "Особливо спритні бодяжники заважають все, що горить.
Кілька методів визначення якості і кількості заправляється бензину "на око, на нюх і на колір".

Не купуйте паливо, ціна якого нижче середньоринкової на дві і більше гривень. Запах ацетону,  або будь-яких інших ароматів побутової хімії. Він підкаже, що перед вами — бодяга.
Можна капнути бензином на руку: чисте паливо випарується, з домішками — залишить жирну пляму. Однак для цього треба возити з собою каністру. Спроба капнути з пістолета призведе до бензинової ванни.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький