Як виглядають Старокостянтинівські грози під веселковим кутом зору (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Містяни щиро діляться в соцмережах світлинами з райдугами, яких напередодні було багато

Цілу низку світлин з райдугами опублікували місцеві в ФБ-спільноті "Старокостянтинів небайдужий", передає Depo.Хмельницький.

Неперевершене природнє явище спонукало містян взятися знімати веселку. Цього дня вона досить часто була подвійною, повною і з чітковираженими кольорами.

Довідково. Веселка пов'язана з заломленням і відбиттям сонячного світла у водяних краплях, зважених у повітрі. Ці крапельки по-різному відхиляють світло різних кольорів, у результаті чого біле світло розкладається на спектр. Спостерігач, що стоїть спиною до джерела світла, бачить різнобарвне світіння, що виходить із простору по концентричному колу (дузі).

Найяскравіша дуга (первинна веселка) утворена променями, що зазнали одного відбивання всередині крапель. Радіус цієї дуги становить 42°. Промені, що двічі відбилися від стінок краплі зсередини, утворюють вторинну веселку, радіус якої більший приблизно на 10°. Порядок кольорів у ній зворотний.

Центр кола, дугу якого описує веселка, завжди лежить у напрямку, протилежному до напрямку на Сонце (Місяць), тобто одночасно бачити Сонце й веселку без використання дзеркал неможливо. Для спостерігача на землі вона зазвичай виглядає як частина дуги кола; чим він вище, тим веселка повніша - з гори або літака можна побачити й суцільне коло.

Якщо водяні крапельки, що висять у повітрі, дуже дрібні (туман), веселка виглядяє дещо по-іншому; це пояснюється хвильовими властивостями світла. Така веселка (відома як біла райдуга) ширша і значно слабше забарвлена.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький