UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як вберегтися від переохолодження і обмороження

Хмельничанам нагадують прості правила, котрі допоможуть пережити сильні морози

Як вберегтися від переохолодження і обмо…

Як уникнути неприємностей під час "великих мінусів" нагадують хмельничанам в мерії, передає Depo.Хмельницький.

Основні причини переохолодження організму та обмороження - тривале перебування на холоді або перебування в крижаній воді. Найчастіше переохолодження загрожує особам, які багато часу перебувають на холоді, маленьким дітям та людям похилого віку (у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена), особам, що мають проблеми зі здоров'ям.

Ознаки переохолодження: озноб, тремтіння, синюшність шкіри, губ, зниження температури тіла, біль у пальцях рук і ніг, поява "гусячої шкіри", позіхання, гикавка, затьмарення свідомості. При переохолодженні настає апатія, сонливість, загальна слабість, поверхневе дихання. Ступінь і швидкість переохолодження залежать від температури повітря, води та адаптації організму до холоду.

Існує кілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді.

Щоб уникнути переохолодження: закривайте ділянки тіла, найбільш схильні до відмороження - пальці рук, вуха і ніс, одягайтеся по погоді. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити непромокний. Тісне взуття, відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні - вони поглинають вологу та залишають ноги сухими.

Добре харчуйтеся. Вживайте більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму. Не вживайте алкогольні напої. Їх розпивання не тільки призведе до зайвої втрати тепла, але й погіршить концентрацію уваги. І тоді ви можете не помітити перші ознаки обмороження. Не паліть на вулиці, паління погіршує кровопостачання кінцівок. Не перебувайте на морозі занадто довго.

Перша допомога при обмороженнях нескладана.

Потерпілого внести в тепле, сухе приміщення, зняти взуття та одяг, тепло укутати, напоїти гарячим чаєм або кавою, молоком та почати негайне відігрівання відморожених частин тіла за допомогою розтирання чистими руками, змоченими спиртом. Розтирати потерпілого іноді доводиться довго, до появи чутливості, почервоніння і відчуття жару у пошкодженій частині тіла, доки шкіра не стане м'якою і теплою. Слід пам'ятати, що розтирання відморожених частин тіла снігом шкідливе, тому що це поглиблює охолодження, а крижинки ранять шкіру. Не слід розтирати шкіру при появі набряку та пухирів.

Зігрівання можна проводити за допомогою теплих ванн. Температуру води слід поступово підвищувати з 20°С до 40°С протягом 20-30 хвилин. При цьому кінцівку необхідно ретельно відмити милом від бруду. Після ванн та розтирання пошкоджену частину тіла необхідно висушити (протерти), закрити стерильною пов'язкою та тепло укутати. Відморожені ділянки тіла не можна змазувати жиром і мазями. При будь-якому ступені відмороження необхідно звернутися до лікаря.

Нагадаємо також, що у місті діє мобільний пункт обігріву на території міського пляжу. А люди, котрі з різних причин опинилися на вулиці, можуть перебувати у Хмельницькому мiському центрі соцiальної пiдтримки та адаптацiї.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme